مدیریت شهری

۱۳ آذر فرصتی برای تکریم معلولان

‍/به قلم علی توکلی شهردار منطقه ١٩/

به مناسبت روز  ۱۳ آذر روز جهانی معلولان، فرصتی است برای تکریم و ارج نهادن به آنانی که با وجود بسیاری از مصائب و سختی ها، با خودباوری، اراده ای راسخ و توانایی های منحصر به فرد خود، دوشادوش همه آحاد جامعه در جهت توسعه و آبادانی این شهر گام برداشته و با حضور پررنگ خود در عرصه های مختلف اجتماع، موفقیت ها و درخشش های بسیاری را کسب کرده اند.

در این میان ایجاد امکانات برابر و عادلانه برای این قشر از جامعه به موازات سایر افراد، مانع از کمرنگ شدن حضور آنان در شهر و نیز تسهیل بهره وری از خدمات مختلف شهری خواهد شد. این در حالی است که این موضوع همواره دغدغه شهرداری بویژه در مدیریت شهری جدید بوده و مصداق بارز آن را می توان در اجرا و پیگیری اقدامات مختلفی که در حوزه مناسب سازی معابر، ساختمان های شهرداری، سرای محلات، اماکن عمومی و بوستان ها با تشکیل و نظارت کارگروه های ویژه صورت گرفته است، رؤیت کرد.

هرچند برای رسیدن به شهری مطلوب و تحقق فرصت های برابر برای همگان هنوز گام های زیادی مانده است اما تمام تلاش ما بر این بوده تا با اولویت و پیگیری جدی موضوع مناسب سازی در محلات جنوب شهر بتوانیم امکانات شهری را به گونه ای تعریف و یا تغییر دهیم که هر طیفی از شهروندان به سهولت از آن ها استفاده کرده و هیچ کس با هیچ ویژگی خاصی خارج از دایره شهر قرار نگیرد.

در پایان ضمن گرامیداشت و تبریک این روز جهانی به تمامی معلولان و خانواده های صبورشان ونیز خادمین این عرصه، حضور پر برکت ایشان را در عرصه های مهم اجتماعی ارج نهاده و امیدوارم با تلاش و همراهی همه آحاد جامعه و دستگاه های اجرایی بتوانیم شاهد تحولی پویا و نوین در زیرساخت های شهری، آبادانی شهر و تحقق ” تهران شهری برای همه” باشیم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن