شورای شهرصفحه اصلی

گلایه شورای شهری‌ها از ساخت بلندمرتبه‌سازی‌های عجیب در منطقه ۲۲

عضو شورای شهر تهران ضمن تذکر به حناچی به دلیل انجام بلندمرتبه‌سازی در منطقه ۲۲ پایتخت، گفت:‌ رئیس شورای شهر در جهت احقاق حقوق شهر و شهروندان اقدام کند.

به گزارش شوراآنلاین، محمد سالاری عضو شورای شهر تهران در جلسه دیروز شورای شهر تهران و در تذکری به شهرداری درباره بلندمرتبه‌سازی‌های منطقه ۲۲، اظهار داشت: من و افشین حبیب‌زاده عضو دیگر شورا به عنوان ناظر شورای شهر در کارگروهی که بر اساس طرح تفصیلی ویژه منطقه ۲۲ تشکیل شده حضور داریم که این مسأله برای تعیین تکلیف پرونده‌های دارای حقوق مکتسبه از توافقات دوره گذشته تشکیل شده است.

وی افزود: اخیراً در فرآیند بررسی پرونده‌ها شاهد آرایی از کمیسیون ماده ۳۸ آئین‌نامه معاملاتی شهرداری تهران بوده‌ایم که حقوق شهروندان در آن در نظر گرفته نشده است.

این عضو شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: برخی از آراء کمیسیون ماده ۳۸ شهرداری را مکلف کرده نسبت به صدور مجوز بلندمرتبه‌سازی تا ۲۱ طبقه اقدام کند که این مسأله صحیح نیست.

سالاری گفت: در زمانی که این املاک شهرداری به غیر واگذار شده ضابطه بلندمرتبه‌سازی توسط شورای عالی شهرسازی لغو شده بود و مهمتر آنکه در برخی از این پرونده‌ها شهرداری نه تنها ملزم به صدور پروانه بلندمرتبه در حد ۲۱ طبقه شده بلکه مکلف هم بوده عوارض را به نرخ زمان توافق دریافت کند.

وی خاطرنشان کرد: به معاونت مالی شهرداری اعتراض داریم که چرا اجازه چنین پرونده‌هایی را در کمیسیون ماده ۳۸ داده است و از رئیس شورای شهر نیز خواستارم نسبت به احقاق حقوق شهر و شهروندان اقدام کند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن