مدیریت شهری

شهردار منطقه ۸: دفاع مقدس منحصر به افراد خاص نیست/ نسل آینده باید با خط مشی ایثارگری تربیت شود

به گزارش شوراآنلاین، آیین اختتامیه نمایشگاه هفته دفاع مقدس، با حضور شهردار منطقه۸، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهید بهشتی و معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری این منطقه در جوار مزار هشت شهید غواص بوستان فدک برگزار شد.

مهناز استقامتی شهردار منطقه۸ درباره این نمایشگاه گفت: نسل گذشته ما به درستی معنای ایثارگری را تصویر کرده‌اند و از جان و مال و فضای امن خانواده خود گذشته‌اند تا امروز ایران اسلامی در آرامش و آسایش باشد. امید است نسل آینده ما نیز با خط مشی ایثارگری تربیت شود و گفتمان جهاد و ایستادگی و تکریم ایثارگران همواره جریان داشته باشد.

اسقامتی همچنین با اشاره به لزوم حفظ میراث دفاع مقدس گفت: گرامیداشت دفاع مقدس منحصر به روز و ساعات و افراد خاص نیست. تمام کسانی که از برکات دفاع مقدس بهره‌مند هستند از آن به نیکی یاد می‌کنند. باید تلاش کنیم این میراث حفظ شود.

وی در ادامه گفت: هفته دفاع مقدس فرصتی برای زنده نگه داشتن یاد، نام و خاطره شهدا و حفظ و گسترش فرهنگ ایثار و شهادت با بهره‌گیری از ظرفیت‌های فرهنگی این هفته است. به همین سبب ویژه برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی در راستای تکریم و زنده نگه داشتن یاد شهدا در منطقه۸ برگزار شد.

سرهنگ رجب‌زاده، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهید بهشتی در آیین اختتامیه نمایشگاه هفته دفاع مقدس، با اشاره به حضور پرشور جوانان و نوجوانان گفت: یاد و خاطره شهدای گرانقدر ۸ سال دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم، شهدای امنیت و شهدای سلامت را گرامی می‌داریم. بسیاری از رزمندگان ۸ سال دفاع مقدس که از همه چیز خود در راه دفاع از کشور عزیزمان ایران گذشتند، امروز در آسایشگاه جانبازان زندگی می‌کنند. تلاش ما این است که با برگزاری برنامه های فرهنگی و اجتماعی، رشادت‌های رزمندگان را ارج نهاده و تلاش کنیم که نسل‌های آینده زحمات این عزیزان را فراموش نکنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا