مدیریت شهری

متروی تهران برترین سازه در زمان زلزله

به گزارش شورا‌آنلاین،  فرنوش نوبخت افزود: بحث پدافند غیرعامل در ایستگاه‌های خطوط مترو در موضوع زمین لرزه از ابتدای ساخت ایستگاه ها مورد توجه بوده و تمام محاسبات آن منطبق بر استانداردهای بین‌المللی برای مقابله با زمین لرزه تا مقیاس ۸ ریشتر تعریف و اجرا شده است.
وی تصریح کرد: مترو به‌عنوان پناهگاهی امن کاربرد دارد ضمن اینکه شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه با ارگان های امدادی چون آتش نشانی، اورژانس و هلال احمر طبق سنوات گذشته تفاهم نامه هایی دارد که مانورهایی را در ایستگا های خطوط مترو برگزار می کند تا در صورت بروز رویدادهای غیرمترقبه، ضمن آمادگی بیشتر بهترین خدمات‌رسانی به شهروندان داده شود.
وی با تأکید بر اینکه امداد رسانی در ساعات اولیه وقوع زلزله نقش مهمی در کاهش خسارات دارد گفت: مترو به‌عنوان شهر زیرزمینی این قابلیت را دارد که ادوات امداد رسانی را به نقاط مختلف شهر با بیشترین سرعت انتقال دهد.
مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه در پایان خاطرنشان کرد: تمامی تجهیزات استفاده شده در متروی تهران مطابق با استاندارهای بین‌المللی است و همواره ایمنی و امنیت جز اولویت های شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن