مدیریت شهری

رتبه نخست منطقه ۱۹ در صدور پروانه های سه مرحله ای ساختمانی

شهرداری منطقه ۱۹ با صدور بیشترین پروانه های سه مرحله ای ساختمانی ، رتبه نخست را در بین سایر مناطق شهر تهران به خود اختصاص داده است.

به گزارش شوراآنلاین و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۹، علی داوطلب معاون شهرسازی و معماری منطقه هدف از سه مرحله ای شدن صدور پروانه های ساختمانی را تسهیل و تسریع امور متقاضیان صدور پروانه ساختمانی، افزایش رضایتمندی آنان و توسعه خدمات الکترونیک شهرسازی عنوان کرد و گفت: روند صدور پروانه اولیه به طور متوسط ۱۵ روز زمان می برد و به دلیل صرف زمان کمتر برای صدور پروانه نسبت به پروانه های عادی متقاضیان بیشتری داشته است.

به گفته او شهرداری منطقه ۱۹ با صدور ۷۷ پروانه سه مرحله ای ساختمانی از آغاز اجرای این قانون از اواخر بهمن ماه سال گذشته تاکنون، در بین سایر مناطق رتبه نخست را به خود اختصاص داده است.

این مسئول درخصوص فرایند صدور پروانه های سه مرحله ساختمانی بیان کرد: شهروندان می توانند به منظور ثبت درخواست برای دریافت این نوع پروانه و تشکیل پرونده به دفاتر خدمات الکترونیک مراجعه کنند تا پس از انجام بازدید پرونده آن ها وارد مراحل اداری صدور پروانه شود. ضمن اینکه طی این فرایند دستور نقشه براساس ضوابط شهرسازی و معماری صادر و عوارض تراکم ساختمانی براساس متراژ طبقات و نوع کاربری تعیین و صادر می شود.

داوطلب خاطرنشان کرد: انجام تخریب قبل از صدور پروانه نیز امکان پذیر است و این قابلیت نیز سرعت عملیات ساخت و ساز را برای متقاضیان افزایش می دهد.

براساس این گزارش پروانه «شهرسازی -۱»، «تخریب-۲» و «ساخت – ۳»، مراحل پروانه های سه مرحله ای ساختمانی هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا