اجتماعی و فرهنگی

مدیرعامل بیمه سلامت خبر داد:امکان صدور نسخه الکترونیکی در۵۰ درصد مطب‌ها

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: در حال حاضر ۵۰ درصد مطب‌ها در کشور امکان صدور نسخه الکترونیکی را دارند و قرار بر این است که همه مطب‌ها امسال تحت پوشش نسخه الکترونیکی قرار بگیرند.

به گزارش شوراآنلاین، طاهر موهبتی در بیست و هشتمین نشست هم اندیشی با خبرنگاران افزود: هدف گذاری اولیه این است که ۸۰ درصد مطب‌ها تا پایان سال نسخه الکترونیک صادر کنند، اما در عمل همه مطب‌ها باید این دستورالعمل را اجرا کنند و ۲۰ درصد برای جاهایی است که اینترنت کند بوده، ولی کار مردم نباید روی زمین بماند.

وی ادامه داد: از ۱۴ هزار داروخانه نیز حدود ۴ هزار مرکز که حدود ۳۰ درصد می‌شود، در حال حاضر نسخه پیچی الکترونیک را شروع کرده‌اند و تا پایان سال صد در صد مراکز دارویی باید نسخه پیچی الکترونیک را اجرا کنند.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت همچنین درباره ارزیابی وسع بیان کرد: با اجرای ارزیابی وسع برای پوشش رایگان بیمه سلامت حدود سه میلیون و ۳۰۰ هزار نفر درخواست بیمه رایگان کرده بودند. تاکنون با بررسی دهک اقتصادی این افراد حدود سه میلیون نفر متقاضی تعیین تکلیف شده‌اند. حدود ۵۳ درصد از این متقاضیان مشمول بیمه رایگان شدند و حدود ۴۷ درصد باید بیمه پرداز شوند.

وی اظهار کرد: هر یک میلیون نفر پوشش بیمه سلامت رایگان برای سازمان بیمه سلامت حدود ۶۵۰ میلیارد تومان در سال هزینه دارد. بنابراین کاهش ۴۷ درصدی این نوع بیمه شدگان که توان پرداخت حق بیمه را دارند، نقش مهمی در مدیریت منابع و کاهش هزینه‌ها داشته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا