استانصفحه اصلی

برگزاری مجدد انتخابات شورای عالی استانها/ انصراف الویری از کاندیداتوری

در حالی قرار است انتخابات سومین سال از شورای عالی استان‌ها در روز پنجشنبه مجدداً برگزار شود که در این دوره از انتخابات مرتضی الویری از کاندیداتوری ریاست شورای عالی استان‌ها انصراف داده است.

به گزارش شوراآنلاین، در پی تخلفات صورت گرفته در برگزاری سومین سال از انتخابات هیئت رئیسه شورای عالی استان در تاریخ ۲۱ آذر ماه سال گذشته به واسطه حضور غیر موجه نمایندگان منتخب شورای یکی از استان‌ها در جلسه برگزاری انتخابات و همچنین ممانعت از حضور قانونی ۳ عضو شورای عالی استان‌ها از یکی از استان‌ها و برخی تخلفات صورت گرفته در فرایند برگزاری انتخابات هیئت رئیسه شورای عالی استان‌ها، در نهایت هیئت مرکزی حل اختلاف شوراهای اسلامی شهر و روستا رای به ابطال انتخابات داد که در این انتخابات مرتضی الویری به عنون رئیس شورای عالی استان‌ها انتخاب شده بود.

بر همین اساس قرار است انتخابات هیئت رئیسه شورای عالی استان‌ها مجدداً در تاریخ ۸ خرداد در ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی برگزار شود.

انتخاباتی که تفاوت‌های را با سال گذشته دارد. در این دوره از انتخابات مرتضی الویری بنای رقابت و شرکت در انتخابات هیئت رئیسه شورای عالی استان‌ها ندارد.

در همین ارتباط علیرضا احمدی نماینده مردم قم در شورای عالی استان‌ها و عبدالرزاق موسوی نماینده مردم استان فارس در شورای عالی استان‌ها بنا دارند برای تصاحب ریاست شورای عالی استان‌ها در سال سوم با یکدیگر رقابت کنند همچنین مدت زمان ریاست این انتخابات با توجه به زمان باقیمانده تا آذر ماه امسال خواهد بود.

امیرحسین شمشادی مدیرکل روابط عمومی و اموربین‌الملل شورای عالی استانها در ارتباط با زمان برگزاری انتخابات هیئت رئیسه شورای عالی استان‌ها گفت: پنجشنبه هفته جاری سی و یکمین اجلاس شورای عالی استانها با دستور کار برگزاری انتخابات هیئت رئیسه برای مدت باقیمانده از سال سوم دوره پنجم این شورا  و همچنین طرح یک فوریتی اصلاح تبصره ۲ذیل ماده۲۹قانون نوسازی وعمران شهری از ساعت هشت و سی دقیقه در محل ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود و طی این جلسه اعضا هیئت رئیسه شورای عالی استانها شامل رئیس، نایب رئیس، منشی‌های هیات رئیسه و سخنگوی شورای عالی استانها برای مدت باقی مانده از سال سوم فعالیت این شورا یعنی بازه زمانی خرداد تا دی ماه سال جاری انتخاب می‌شوند.

وی تصریح کرد: انتخابات قبلی هیئت رئیسه شورای عالی استانها که آذرماه سال گذشته برگزار شده بود با شکایت یکی از اعضای این شورا و چند نهاد دیگر به هیئت حل اختلاف مرکزی ارجاع شد و در نهایت این هیئت به تجدید این انتخابات رای داد، لذا انتخابات جدید با حضور ۷۵ عضو شورای عالی استانها به صورت حضوری و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در هشتم خرداد برگزار خواهد شد.

در حالی قرار است انتخابات هیئت رئیسه شورای عالی استان‌ها مجدداً برگزار شود که انتظار می‌رود مدیریت شهری همانند سال گذشته اقدام به برگزاری مهمانی ویژه در شب انتخابات و توزیع هدایای نقدی و غیر نقدی به اعضای شورای عالی استان‌ها نکند!

منبع: تسنیم

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن