اجتماعی و فرهنگیصفحه اصلی

درختکاری حناچی در روزهای کرونایی پایتخت

شهردار تهران امروز با حضور در خیابان ولی عصر (پایین تر از میدان منیریه) در مراسم کاشت درخت شرکت کرد و یک درخت چنار هم در حاشیه خیابان کاشت.

به گزارش شوراآنلاین، پیروز حناچی شهردار تهران در حاشیه این مراسم که با حضور تعدادی از مقامات شهرداری تهران از جمله علی محمد مختاری  رییس سازمان بوستان ها و فضای سبز تهران  و شهردار منطقه ۱۱ برگزار شد،  گفت:  هفته درختکاری است و باوجود شرایط سخت تلاش کردیم با رعایت جوانب این آیین قدیمی و صحیح را در اسفند پاس بداریم در خیابان ولیعصر ظرف سه سال گذشته هر سال بیش از هزار اصله درخت چنار با بن ۱۳ سال به بالا کاشته شده و خوشبختانه از این تعداد تنها سه درصد خشک شده اند.

وی افزود: امسال همزمان با هفته درختکاری، درختان را پایین تر از میدان منیریه  در جایی از  خیابان ولیعصر که تراکم فضای سبز آن قدری تنک تر هست، کاشتیم و امیدوارم این درختان که کاشته می شود سبز و ریشه دار شده و یادگاری برای این دوره شود.

حناچی درباره اقدامات شهرداری برای مقابله با کرونا گفت: اقداماتی که قبلا تعهد کرده ایم مثل ضدعفونی سازی معابر شهری و ایستگاه های مترو و بی آرتی و ناوگان حمل و نقل شهری کماکان انجام می شود جلسات کاری شهرداری را هم به صور غیر حضوری برگزار می کنیم اگر مردم همراهی لازم را داشته باشند قطعا با کمترین آسیب از قله اپیدمی عبور خواهیم کرد.

شهردار تهران گفت: اپیدمی های بیماری ها از قاعده ای علمی تبعیت می کنند و اگر مردم رعایت کنند زودتر از این قله عبور می کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا