شورای شهرصفحه اصلی

تذکر عضو شورا در خصوص تداوم فعالیت کودکان زباله‌گرد در پایتخت/ با پیمانکاران خاطی برخورد شود

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه فعالیت کودکان زباله‌گرد همچنان وجود دارد، گفت: برخورد با پیمانکاران خاطی در مناطق ضرورت دارد.

به گزارش شوراآنلاین، حجت نظری عضو شورای شهر تهران در تذکری که در صحن شورا مطرح کرد اظهار داشت: از همه زحمت‌کشان شهرداری اعم از فعالان حوزه مترو اتوبوسرانی و بهشت‌زهرا که این روزها زحمات بلاعوضی انجام می‌دهند تشکر می‌کن و از صدا و سیما و رسانه‌ها می‌خواهم که زحمات این نیروها را همانطور که است جلوه دهند چرا که تلاش نیروهای شهرداری حتی بیشتر از سایر نهادها است.

وی با اشاره به اینکه مردم کشور این روزها در پی شیوع کرونا شرایط پر التهابی را می‌گذرانند گفت:‌میزان بروز و شیوع کرونا در تهران بیشتر است و این به میزان نگرانی‌ها در پایتخت افزوده و از یک طرف دولت همزمان برای خانه‌نشینی مردم تبلیغ می‌کند و از یک طرف دیگر باید افراد سر کار حضور یابند.

این عضو شورای شهر تهران ادامه داد: صدا و سیما هم نیز برنامه‌هایی که پخش می‌کند به صورتی بوده که از یک طرف تبلیغ برای در خانه ماندن و از یک طرف تبلیغ جهت حضور در مراکز خرید است.

نظری عنوان کرد: شهرداری باید جهت فروش آنلاین از طریق فروشگاه شهروند و میادین میوه و تره‌بار برای همه مردم اقدام کند و تدابیری در این راستا به صورت جامع اندیشیده شود.

وی خاطرنشان کرد: برای مراکز معاینه فنی نیز باید اقدامی صورت گیرد چرا که این مراکز تعطیل نشده علیرغم اینکه پلیس هم برای پرداخت جرائم مهلتی را اعلام کرده است.

این عضو شورای شهر تهران گفت: پرداخت عوارض شهرداری اگر چه اینترنتی فراهم است ولی مردم گاهی به کافی‌نت‌ها و بانک‌ها مراجعه می‌کنند به نظرم باید مهلت پرداخت را تمدید کرد.

نظری افزود: علیرغم اینکه زباله‌گردی ممنوع شده در این حوزه نگرانی جدی وجود دارد چرا که همچنان زباله‌گردی دیده می‌شود باید با پیمانکاران مناطقی که در آن تخلف انجام می‌گیرد برخورد شود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین سرعت و کیفیت خدمات آنلاین شهرداری با انتقادات همراه بوده که بخشی به دلیل افزایش مراجعات است ولی سازمان فاوا ناجا باید اقدامات مؤثر و به موقع را انجام دهد.

این عضو شورای شهر تهران گفت:‌مهمترین اتفاقی که به نظرم باید انجام شود تا شاهد بهبود وضعیت به لحاظ کرونا باشیم تعطیلی شهری در کنار دولت است که هیأت رئیسه و شهرداری باید تصمیم لازم را در این زمینه اتخاذ کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا