سیاسیصفحه اصلی

قالیباف: نماینده‌ای که درک درستی از مشکلات مردم دارد باید وارد مجلس شود/ مترو نیاز امروز پردیس است

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: نماینده‌ای باید وارد مجلس شود که درک درستی از مردم و مشکلات امروز آن‌ها داشته باشد. وقتی کسی در میان مردم نبوده و با مشکلات آن‌ها عجین نیست؛ درک درستی هم از شرایط مردم ندارد.

به گزارش شوراآنلاین، محمد‌باقر قالیباف عصر دیروز در مراسمی که در جمع مردم پردیس در مسجد‌الغدیر این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: امام راحل فرمودند که اساس انقلاب اسلامی این است که مردم تعیین‌کننده سرنوشت خود باشند.

وی گفت: برخی مردم می‌گویند ما بعد از اینکه در انتخابات شرکت می‌کنیم دیگر نمی‌توانیم صدایمان را به گوش مسئولان برسانیم، بله درست است. اما این موضوع را باید یک روزی حل کرد که بخشی از آن هم در اختیار شما مردم و حضورتان در انتخابات و رای صحیح شما است.

قالیباف افزود: اگر بخواهیم نظر مردم بر همه شئونات مملکت مستولی باشد؛ باید مجلسی داشته باشیم که براساس فرموده امام راحل، در راس امور باشد، اما امروز چنین مجلسی نداریم چرا که ناکارآمد است. اختیاراتی که قانون اساسی به مجلس داده به‌گونه‌ای است که می‌تواند بر همه دستگاه‌ها و ارگان‌ها کنترل و نظارت داشته باشد.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه هر نماینده از هر جایی که انتخاب می‌شود به‌واقع نماینده همه مردم کشور است و نه صرفاً نماینده حوزه انتخاباتی خود، گفت: بخشی از کار نماینده‌ها پرداختن به مسائل کلان و ملی است و رهبری هم تعبیری دارند در این خصوص مبنی بر اینکه مجلس وظیفه ریل‌گذاری برای دولت را دارد.

وی ادامه داد: اگر مجلس به وظایف خودش به‌درستی عمل نکند وضعیت نامناسبی خواهیم داشت. یک نماینده قابل، باید حواسش هم به ارزش پول ملی باشد و هم به فکر این باشد که امروز یک بازنشسته چطور می‌تواند منابع مالی خانواده خود را با این شرایط، ماهیانه کنترل و مدیریت کند. ما باید مجلسی را انتخاب کنیم که نماینده‌های آن ویژگی‌های مناسبی را برای انجام صحیح وظایف خود داشته باشند.

شهردار اسبق تهران افزود: ما ظرفیت‌های خوبی در کشور داریم ولی مدیریت صحیحی در کشور وجود ندارد که با برنامه‌ریزی مناسب بتوان از آن استفاده کرد‌. این موضوعی کارشناسی است که ۳۰ درصد مشکلات ما ناشی از تحریم است و ۷۰ درصد آن ناشی از مشکلات مدیریتی و ناکارآمدی برخی مدیران است.

قالیباف با بیان اینکه مقام معظم رهبری فرمودند انتخابات فرصت مناسبی است که افرادی کاردان، انقلابی و متعهد را وارد مجلس کنیم، گفت: افرادی باید وارد مجلس شوند که مبانی و ارزش‌های انقلاب اسلامی را قبول داشته باشند. مشکلات ما از زمانی شروع شد که برخی مدیران ما در سطوح‌های مختلف قدرت، از مبانی انقلاب و اندیشه‌های امام راحل فاصله گرفتند. اساس انقلاب اسلامی بر مبنای فرهنگ قرآن، اهل‌بیت و اسلام بوده و هست.

وی ادامه داد: شهید سردار سلیمانی با حداقل امکانات موجود و با استفاده‌ از نیروهای مردمی و دست خالی، بیست سال نقشه‌های آمریکا و ایادی آن را در منطقه به شکست کشاند و آن‌ها را زمین‌گیر کرد. اقدامات سردار سلیمانی مبتنی بر فرهنگ اسلامی، قرآنی و انقلابی بود. ما باید در حوزه اقتصادی هم از مکتب قرآن و سنت الهی پیروی کنیم تا دیگر شاهد وضعیت نامناسب و مشکلات در این حوزه نباشیم.

شهردار اسبق تهران با بیان اینکه زمانی مجلس ما می‌تواند قوی باشد که نماینده‌های آن دغدغه مردم را داشته باشند نه اینکه دغدغه‌های سیاسی و جریانات حزبی داشته باشد، گفت: گام اول برای ایجاد چنین فضایی، انتخاب درست شما مردم در روز انتخابات است. نماینده‌ای باید وارد مجلس شود که درک درستی از مردم و مشکلات امروز آن‌ها داشته باشد. وقتی کسی در میان مردم نیست و با مشکلات آن‌ها عجین نیست؛ درک درستی هم از شرایط مردم ندارد.

قالیباف گفت: ما نیازمند نمایندگانی هستیم که راهکار برای حل مشکلات امروز جامعه داشته باشند. قانون شفافیت باید جزو اولویت‌های نمایندگان ما باشد. مردم باید کارنامه و عملکرد چهل‌ساله افراد حاضر در انتخابات را بررسی و ببینند که چه کسانی عملگرا بوده و چه کسانی صرفاً اهل طرح شعار هستند.

وی ادامه داد: نماینده انقلابی نباید پس از ورود به مجلس مردم را فراموش کند، مردم باید قبل از هرچیز ارتباط و محبت را از نمایندگان خود بخواهند. مجلس اگر دغدغه مردم را نداشته باشد و نماینده‌ای که به فکر مردم نباشد نمی‌تواند کاری را پیش ببرد و تغییری ایجاد کند که تحقق این مهم با شما مردم و با انتخاب صحیح شما رقم خواهد خورد.

شهردار اسبق تهران درباره پروژه مترو پردیس و موضوع حمل‌و‌نقل عمومی، افزود: در سال‌هایی که با موضوع مترو سروکار داشتم یکی از مشکلات این بود که مترو حومه شهر تهران را از شهر تهران جدا کردند.

وی با بیان اینکه باید مشکلات زیر‌ساختی شهرستان پردیس مورد توجه قرار بگیرد، گفت: قطعا یکی از نیازهای مردم این شهرستان حمل و نقل عمومی ایمن، ارزان و به‌وقت، همچون مترو است که باید به این مهم توجه کرد. امیدوارم همگی دست به دست هم بدهیم و مشکلات فائق آییم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن