اجتماعی و فرهنگیصفحه اصلی

علت کاهش یک میلیون تومانی حقوق کارکنان شاغل در نگهبانی شهرداری تهران

معاون شهردار تهران درباره کاهش پرداختی حقوق کارکنان نگهبان این مجموعه در مقایسه با دو ماهه ابتدایی سال جدید گفت: سرانه اضافه کاری شاغلان در شهرداری تهران، مناطق و ستاد امسال تغییر کرد اما این شامل نیروهای نگهبان و خدماتی نیست و آنها همچنان سرانه ۱۲۰ساعت را مانند گذشته دریافت می کنند.

به گزارش شوراآنلاین، با توجه به تفاوت و کاهش میزان پرداختی حقوق کارکنان نگهبان شهرداری تهران در مقایسه با دو ماهه ابتدایی سال جدید، حامد مظاهریان، سرپرست معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران به دلایل این کاهش حقوق پرداخت و گفت: بخشی از کاهش حقوق دریافتی تیرماه نسبت به خرداد ماه به علت کاهش تعداد روزهای کاری بود به گونه ای که در خردادماه به دلیل افزایش تعداد تعطیلات رسمی کشور ۱۴روز تعطیل کاری که باتوجه به سرانه ۵۰درصدی آن یعنی هفت روز تعطیل کاری منظور شد در حالیکه در تیرماه که در آن هشت روز تعطیل وجود داشت تنها چهار روز منظور شد. بنابراین به دلیل تعطیلات رسمی کشور در خردادماه این دوستان با کاهش حقوق در قیاس با ماه های دیگر سال مواجه شدند.

او از دیگر دلایل اعتراض کارکنان شاغل در بخش نگهبانی را در موضوع دریافت نکردن حق ناهاری در فیش حقوقی دانست و در توضیح آن اظهار کرد: طبق بخشنامه مورخ ۱۳۹۹/۰۳/۱۰  با شماره ثبت (۱۷۲۵۵۴ /۳۵) ساعت کار تمامی واحدهای تابعه شهرداری تهران از تاریخ فوق تا اطلاع ثانوی، از ساعت۷:۳۰ لغایت۱۴:۳۰ تعیین شد و به تبع آن در راستای حفظ سلامتی کارکنان شهرداری تهران وهمچنین نحوه حضور آنان در ساعات کاری تعیین شده، ساعت ناهاری تا اطلاع ثانوی لغو و منظور نخواهد شد، اما طبق تبصره شماره یک این بخشنامه هزینه ناهار کارکنان شاغل در مشاغل نگهبانی و یگان حفاظت که بصورت شیفتی مشغول بکار هستند، از ابتدای سال جاری و برابر تعرفه قانونی و پس از تایید مراتب از طریق مبادی مربوطه پرداخت شود و در خردادماه مبلغ حق ناهار سه ماه فصل بهار برای کارکنان پرداخت شد و به دنبال این امر در سامانه جامع منابع انسانی برای منظور کردن حق ناهار تغییراتی صورت پذیرفت که این تغییرات توسط کارشناسان در حال اعمال است. بنابراین پرداخت حق ناهار ماهانه، خارج از فیش حقوقی و با یک روز تاخیر نسبت به پرداخت حقوق انجام می شود.

معاون شهردار تهران گفت: مبلغ حدود سه میلیون ریال بابت کاهش تعداد روزهای تعطیل ماه و نیز هفت میلیون ریال بابت حق ناهار و مبلغ معوق آن، در این ماه در فیش حقوقی منظور نشده به همین دلیل نگهابانان حدود یک میلیون تومان کاهش نسبت به ماه قبل در فیش حقوقی داشتند.

به گفته مظاهریان؛ سرانه اضافه کاری کارکنان شاغل در شهرداری تهران و مناطق و ستاد در سال جاری از ۱۲۰به ۱۰۰ساعت تغییر کرد اما این امر شامل کارکنان نگهبان و خدماتی شاغل در شهرداری نبوده و آنها همچنان سرانه ۱۲۰ساعت را مانند گذشته دریافت می کنند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن