شورای شهرصفحه اصلی

عضو شورای شهر تهران خبر داد؛ قد کشیدن برج‌های ۲۵ طبقه فاقد پروانه ساختمانی در منطقه ۲۲!

نژاد بهرام از احداث برج‌های ۲۵ طبقه فاقد پروانه ساختمانی و سرانه شهروندی در شهرک مروارید خبر داد.

به گزارش شوراآنلاین، زهرا نژادبهرام رئیس کمیته شهرسازی شورای شهر تهران در تشریح جزئیات بازدید خود از شهرک مروارید واقع در منطقه ۲۲ تهران گفت: به زبان ساده باید بگویم که اغتشاش بارگذاری در شهرک مروارید بیداد می‌کند، چراکه در این شهرک نزدیک به ۸۰ برج بارگذاری شده و یا در مرحله احداث است.

رئیس کمیته شهرسازی شورای شهر تهران با اشاره به اینکه بسیاری از برج‌های بارگذاری شده در شهرک مروارید پروانه ساختمانی ندارند، تصریح کرد: در کنار موضوع پروانه نداشتن تعدادی از برج‌ها، بسیاری دیگر از این ساختمان‌های سر به فلک کشیده دست به دست شده و برخی به تعاونی‌ها اختصاص دارند و برخی هم به عنوان باغ تشخیص داده شده‌اند.

نژاد بهرام تأکید کرد: در شهرک مروارید سرانه‌های هفت‌گانه شهروندی پیش‌بینی نشده است و برج‌های ۲۵ طبقه در فاصله ۱۰ متری از یکدیگر ساخته شده‌‌اند.

وی با اشاره به گودبرداری نزدیک به ۲۰ برج در شهرک مروارید افزود: شهرداری تهران تلاش می‌کند که برای برج‌های گودبرداری شده سرانه‌های شهروندی را پیش بینی کند، زیرا در حوزه برج‌های ساخته شده کاری از دست شهرداری تهران برای تأمین سرانه‌ها برنمی آید.

رئیس کمیته شهرسازی شورای شهر تهران تصریح کرد: در شهرک مروارید منطقه ۲۲ تهران بدون آن‌ که سرانه‌‌ای تأمین شود، سکونت ۳۰ هزار خانوار پیش بینی شده است و نوذر پور شهردار منطقه در تلاش است تا بتواند تا حد توان سرانه‌های این شهرک را تأمین کند.

نژاد بهرام افزود: من در مصاحبه پیشین خودم هم اعلام کردم که پایتخت سرشار از پروژه‌های غلط و بر زمین‌ مانده است که یکی از آن‌ها شهرک مروارید واقع در منطقه ۲۲ تهران است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا