اجتماعی و فرهنگیمدیریت شهری

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران عنوان کرد: افتتاح ۳۸ پروژه بزرگ در شهر تهران همزمان با دوره فعلی مدیریت شهری

از سال ۱۳۹۶ تاکنون نزدیک به ۳۸ پروژه بزرگ در تهران افتتاح شده است.

به گزارش شوراآنلاین و به نقل از روابط عمومی معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، مهندس صفا صبوری دیلمی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران با بیان آنکه پروژه عمرانی فقط شامل ساخت پل و بزرگراه نیست و دامنه کاربردی وسیعی دارد، یادآور شد: از سال ۱۳۹۶ تاکنون نزدیک به ۳۸ پروژه بزرگ در تهران افتتاح شده است. اکنون نیز ۷۷ پروژه دیگر در حوزه عمرانی در حال اجرا است؛ برخی از این پروژه ها به دلیل فعالیت زیرزمینی همانند اقداماتی که به منظور تکمیل شبکه جمع آوری و هدایت آبهای سطحی در حال انجام است، چندان شناخته شده نیستند.

مهندس صبوری با اشاره به پروژه جمع آوری و هدایت آبهای سطحی محدوده بزرگراه فتح که با استفاده از ماشین حفار (TBM) در حال اجرا است، یادآور شد: این پروژه زیرزمینی آنقدر بزرگ است که لودر و کامیون به داخل آن می رود، اما دیده نمی شود و مردم هم از آن بی اطلاعند. حال آنکه این پروژه تونلی که به منظور انتقال رواناب های مناطق ۲۱ و ۲۲ به رودخانه کرج تعریف شده است، تاکنون ۵۰۰ متر پیشرفت کرده و عملیات اجرایی آن طبق برنامه ادامه دارد.

وی با رد برخی اظهار نظرهای غیرکارشناسی مبنی بر رکود فعالیت های عمرانی در شهر تهران، پروژه احداث زیرگذر کوی نصر را مورد اشاره قرار داد و با بیان آنکه این پروژه از سال ۱۳۹۳ تا سال ۱۳۹۶ فقط ۱۳ درصد پیشرفت کرده بود، افزود: عملیات اجرایی پروژه احداث زیرگذر کوی نصر از سال ۱۳۹۶ تا سال ۱۳۹۸ تا ۷۰ درصد پیشرفت داشته است؛ یعنی شهرداری تهران طی ۲ سال گذشته معادل ۵ برابر آن ۳ سال کار کرده است. چنانکه پروژه احداث تونل- زیرگذر خیابان استاد معین نیز در زمان آغاز به کار دوره فعلی مدیریت شهری فقط ۱۱درصد پیشرفت کرده بود اما الان و پس از ۲ سال فعالیت، به پیشرفتی ۸۵ درصدی رسیده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن