اجتماعی و فرهنگی

دستور شهردار تهران برای جانمایی آرامستان‌های جدید

مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) از تکمیل ظرفیت دفن اموات تا ۳ سال آینده خبر داد و گفت: با دستور شهردار تهران مکان‌یابی آرامستان‌های آینده شهر تهران آغاز شده است.

به گزارش شوراآنلاین، سعید خال با اشاره به رویکرد جدید سازمان بهشت زهرا(س) در حوزه اطلاع‌رسانی اظهار کرد: در این زمینه تلاش شده است از روش‌های جدید و نوین برای اطلاع‌رسانی به مخاطبین استفاده شود که خوشبختانه مورد توجه مردم قرار گرفته است.

وی با اشاره به فعالیت سازمان بهشت زهرا(س) در تمام ایام سال گفت: بهشت زهرا(س) تنها سازمان منحصر به فرد ایران و حتی جهان است که در تمام ایام ( نوروز، هنگام سال تحویل، تاسوعا، عاشورا، عید فطر و…) فعال است و روزانه ۱۷۰ تا ۲۰۰ متوفی در سازمان بهشت زهرا(س) پذیرش می‌شوند.

مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) ادامه داد: همچنین در طول سال، بیش از ۶۰ هزار متوفی در بهشت زهرا(س) پذیرش می‌شوند و بر اساس آمار در کل کشور ۳۵۰ هزار متوفی پذیرش می‌شوند که یک ششم از پذیرش‌ها در سازمان بهشت زهرا(س) انجام می‌شود.

خال در ادامه به فعالیت ناوگان درون شهری و برون شهری سازمان بهشت زهرا(س) اشاره کرد و افزود: در سال ۹۷ ناوگان درون شهری ۵ میلیون کیلومتر و ناوگان برون شهری ۹ میلیون کیلومتر پیمایش انجام داده است، همچنین روزانه ۳۵۰ مراسم‌ و در سال ۱۳۶ هزار مراسم در بهشت زهرا(س) برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: ما اعتقاد  داریم که گورستان فضای مُردگان نیست بلکه فضای زندگانی است و اگر کسی مرگ را باور کند حتما زندگی با کیفیت‌تر می‌شود. بر اساس آمار  روزانه  ۵۰ تا ۷۰ هزار نفر  به بهشت زهرا(س) مراجعه می‌کنند که این آمار در روزهای پنج‌شنبه و جمعه به ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار نفر و در شب‌های جمعه پایان سال به ۳ تا ۵ میلیون نفر می‌رسد.

مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) خاطرنشان کرد: در حال حاضر بهشت زهرا(س) به لحاظ فضای سبز و خدمات شهری تغییرات بسیاری را نسبت به گذشته پیدا کرده است علاوه بر اینکه چند پروژه هوشمندسازی نیز در بهشت زهرا(س) انجام شده است.

خال ادامه داد:  بزرگترین پروژه تاریخ هوشمندسازی بهشت زهرا(س) در ابتدای مهر ماه امسال با حضور شهرداری تهران فعالیت خود را آغاز کرد ضمن اینکه سیستم تردد شمار در مبادی ورودی  بهشت زهرا نصب شده است و حدود ۵۰ دوربین هوشمند برای نظارت بر فضای ۵۸۴ طراحی و نصب شده است و  ۲۵۳ دوربین نیز در قطعات مختلف بهشت زهرا(س) نصب شده است.

وی با اشاره به احداث سرویس‌های بهداشتی و همچنین توسعه توسعه فضای سبز در بهشت زهرا(س) گفت: تمام این موارد در راستای خدمت رسانی مناسب به خانواده‌هایی است که به بهشت زهرا(س) مراجعه می‌کنند.

مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) عنوان کرد: با توجه به اینکه پذیرش و دفن اموات در بهشت زهرا تا ۳  سال آینده  تکمیل خواهد شد به همین دلیل شهردار تهران دستوری را به دو معاونت خود ( شهرسازی و خدمات شهری) داده است تا با همراهی مشاوری مکان یابی آرامستان‌های آینده شهر تهران را آغاز کنند که این کار شروع شده است که البته هنوز کارهای کارشناسی به اتمام نرسیده و این روند ادامه دارد.

منبع: تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا