اجتماعی و فرهنگیصفحه اصلی

آماده‌سازی طرح پیشنهادی شهرداری برای تغییر سهمیه‌بندی بنزین تاکسی‌ها

مدیرعامل سازمان نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران از آماده‌سازی طرح پیشنهادی شهرداری برای تغییر سهمیه‌بندی بنزین تاکسی‌ها خبر داد.

به گزارش شوراآنلاین، علیرضا قنادان مدیرعامل سازمان نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران در خصوص  سهمیه بنزین درنظر گرفته شده برای تاکسی‌های شهر تهران گفت: بعد از اعلام سهمیه بندی بنزین به نظر می‌رسید، نواقصی در طرح وجود دارد؛ نقص اول مربوط به کم بودن سهمیه خودروهای دوگانه‌سوز بود، چرا که تعداد زیادی از خودروها در تهران دوگانه سوز هستند و بلافاصله پس از صحبت با وزارت کشور سهمیه به ۲۵۰ لیتر افزایش یافت.

او ادامه داد: همچنین سهمیه خودروهای ون نیز به ۶۰۰ لیتر افزایش یافت و برای سرویس‌های مدارسی که در سامانه سپند ثبت‌نام کرده بودند نیز سهمیه‌ای در نظر گرفته شد که پیش از این منظور نشده بود.

قنادان اظهار داشت: در تهران در نظر گرفتن سهمیه ثابت از نظر عدالت و وقوع برخی سوءاستفاده‌های احتمالی مناسب نیست. در نتیجه در حال آماده‌سازی طرح پیشنهادی در شهرداری تهران هستیم که براساس آن پرداخت سهمیه تاکسی‌ها به جای آنکه برمبنای مقدار ثابت محاسبه شود،‌ براساس میزان پیمایش واقعی و تردد خودروها باشد.

مدیرعامل سازمان نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران افزود: در برخی خطوط شهری سهمیه بنزین ۲۵۰ لیتری کم است، در عین حال کاربری‌ها و تاکسی‌هایی داریم که حتی ممکن است، ۲۵۰ لیتر برای آنها مازاد باشد.

قنادان تاکید کرد: این آمادگی را داریم که در تهران به صورت پایلوت زیرساخت‌ها را آماده کنیم و پیمایش روزانه تاکسی‌ها را بررسی و براساس این پیمایش به آنها سهمیه بنزین پرداخت کنیم.

او همچنین درباره کمبود تاکسی در روزهای بارانی اخیر تصریح کرد: در بسیاری از خطوطی که تامین خودرو با چالش روبرو بود، مشکل خاصی رخ نداد و در برخی خطوط سطح سرویس‌دهی از روزهای معمولی بالاتر رفت، اما ناگهان حجم زیادی برف بارید و بسیاری از خیابان‌ها بسته شد، اما سطح سرویس‌دهی به حدی بالا بود که به درخواست خودم روی آنتن زنده رادیو تهران رفتم و از رانندگان به دلیل حضورشان تشکر کردم.

قنادان تاکید کرد: سازمان تاکسیرانی در روزهای بارانی در حال آماده‌باش کامل است و از ساعت ۶:۳۰ صبح تا ۸:۳۰ شب گشت‌های سازمان تاکسیرانی در پایانه‌های سطح شهر مستقر هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا