اجتماعی و فرهنگیصفحه اصلی

حناچی خبر داد: واگذاری ۲۲۰۰۰ هکتار از اراضی اطراف تهران به شهرداری

مراسم امضای تفاهم‌نامه اجرای مدیریت بهره‌وری و نگهداری از پارک‌های جنگلی و توسعه فضای سبز شهر تهران صبح امروز با حضور شهردار تهران و وزیر جهاد کشاورزی برگزار شد.

به گزارش شوراآنلاین، پیروز حناچی در حاشیه مراسم امضای تفاهم‌نامه اجرای مدیریت بهره‌وری و نگهداری از پارک‌های جنگلی و توسعه فضای سبز شهر تهران که صبح امروز در وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد، با حضور در جمع خبرنگاران گفت: از آقای حجتی وزیر جهاد کشاورزی تشکر می‌کنم که بدون نگاه بخشی و با نگاه حاکمیتی خود شرایط تحقق این همکاری و تفاهم را فراهم کردند. امروز در چارچوب این تفاهم‌نامه، ٢٢۰۰۰هکتار از اراضی اطراف تهران به مدت ٣٠سال در اختیار شهرداری قرار گرفت.

وی تأکید کرد: پیش از این نیز تجربه‌هایی در این زمینه داشته‌ایم؛ امیدوارم با تلاش در راستای حفظ و نگهداری این اراضی، شهروندان بتوانند به شکل بهتری از این فضاها استفاده کنند.

شهردار تهران خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۵۴هزار هکتار محدوده جنگل‌کاری‌شده در حریم کلی شهر تهران و ١۶ هزار هکتار فضای سبز داخلی در پایتخت داریم؛ سال گذشته در روز درختکاری ۱۲۰۰هکتار به کل این مجموعه اضافه کردیم.

در ادامه محمود حجتی، وزیر جهاد کشاورزی در جمع خبرنگاران گفت: در قالب یک همکاری فشرده با همکارانم در شهرداری تهران و در راستای بررسی‌های تخصصی انجام‌شده، این تفاهم‌نامه امروز به امضای دو طرف رسید.

وی عنوان کرد: ده‌ها هزار هکتار اراضی مورد اشاره در این تفاهم‌نامه این ویژگی را دارند که ازطرفی قابل واگذاری نیستند و از طرف دیگر باید به بهترین شکل حفظ و نگهداری شوند تا شهروندان بتوانند بهتر از این فضاها استفاده کنند.

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: در چارچوب این تفاهم‌نامه شهرداری تهران مسئولیت مدیریت، نگهداری، بهره‌برداری و قرار دادن این محدوده‌ها در اختیار شهروندان را بر عهده می‌گیرد. امیدواریم با توجه به جوانب امر بتوانیم این کار را تا انتها به خوبی پیش ببریم و شاهد آن باشیم که این جنگل‌های دست‌کاشت حفظ و به‌عنوان امانت به نسل‌های آینده واگذار شوند.

حجتی گفت: امیدوارم شهرداری تهران ضمن لحاظ کردن مقررات قانونی و با توجه به توانمندی‌های خود بتواند این منابع طبیعی را با نشاط و شادابی بیشتر در اختیار شهروندان پایتخت قرار دهد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن