شورای شهرصفحه اصلی

سالاری تذکر داد:تخلف سازمان‌های زیرمجموعه شهرداری در حوزه ذی‌حسابی

عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه در حوزه ذی‌حسابی هیچ گزارشی از سازمان‌ها و مناطق شهرداری واصل نشده است، گفت: اقدامات لازم باید سریع‌تر در این زمینه انجام شود.

به گزارش شوراآنلاین،‌ حسن رسولی عضو شورای شهر تهران در جلسه امروز شورا گفت: در شرایط کنونی ذی‌حسابان باید از ساختار شهرداری تهران جدا شوند و در دبیرخانه شورای شهر تهران جانمایی برای آنها صورت گیرد.

وی افزود: نمی‌توان همزمان ذی‌حساب و مدیرکل امور مالی باشند چرا که ذی‌نفع واحد است و خواهش من از جمع این بوده که در اصلاح ساختاری به سمتی پیش رویم که ذی‌حسابی از کل شهرداری اعم از بخش استخدامی، مالی و حتی عزل و نصب‌ها جدا شود و به نوعی ساختار شبیه دیوان عدالت اداری باشد.

رسولی تأکید کرد: شغل ذی‌حسابی باید از شهرداری جدا شود.

محمد سالاری عضو دیگر شورای شهر در جلسه امروز  به تذکر محمد رسولی خزانه‌دار شورا در حوزه ذی‌حسابی اشاره کرد و گفت: ما در شورای شهر این مسئله را مطرح کردیم در حوزه ذی‌حسابی شاهد هیچ گزارشی از سازمان‌ها،‌مناطق، معاونت‌ها و… نبوده‌ایم.

وی افزود:‌این در حالی است که به لحاظ قانونی همه این سازمان‌ها و مناطق مصوبه شورا را نیاز دارند همچنین در کمیسیون برنامه و بودجه در اقدامی تصمیم بر این شد که حوزه ذی‌حسابی از اجرای منفک شود و حقوق و مزایا توسط شورا پرداخت شود.

عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: متأسفانه برخی برای اینکه مدیرکل ذی‌حساب هم باشد مماشات می‌کنند.

وی تصریح کرد: تا کی می‌خواهیم تصمیمات را عملیاتی نکنیم آیا گذاشته‌اید این موضوع را در شورای ششم مطرح کنید؟!‌ آیا در بدنه شهرداری کسی را نداریم که یک نفر را ذی‌حساب و یک نفر را به عنوان مدیرکل انتخاب کنیم؟!

وی گفت: تقاضای برگشت لایحه مربوطه را به شورا دارم و در غیر اینصورت تقاضا دارم رئیس شورا اقدام لازم را انجام دهند.گزارشاتی به ما واصل شده که شاید قرار نباشد الان مطرح کنیم ولی باید مسؤولان مربوطه پاسخ دهند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن