مدیریت شهری

درخواست ۱۱گانه شهردارمنطقه یک از شهرداری تهران

شهردارمنطقه یک در شورای شهرداران درحضور دکتر پیروز حناچی شهردارتهران وسایر شهرداران مناطق ۲۲گانه تهران،معاونان و… درخواست ۱۱گانه منطقه یک را اعلام کرد.

به گزارش شوراآنلاین و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک سید حمید موسوی در این مراسم از مدیریت شهری تهران خواست در خصوص تسریع در تصویب طرح جامع حریم،تخصیص نقدینگی در مطالبات املاکی ،تخصیص اعتبار برای اتمام پروژه ها وتملک خانه های قدیمی ،انتقال خط ۳ به ۱ مترو ،طرح رینگ ترافیکی منطقه یک ،تعیین تکلیف پرونده باغات و محدودیت فروش تراکم در محدوده های خاص ، تعیین تکلیف آرای غیرقابل اجرای رای کاربری های مسکونی ،رفع معارضین بستر وحریم رود دره ها وانتقال مرکز زباله اوشان همکاری لازم رابا منطقه یک داشته باشند.

وی گفت: تسریع در تصویب وانتقال طح جامع حریم یا ابلاغ طرح موضعی حریم منطقه یک می تواند رویکرد سرمایه گذاری را ازمسکن به گردشگری وخدمات سوق دهد وحریم را بعنوان بستر مناسب توسعه گردشگری منطقه با مشارکت سرمایه گذاران آماده سازی کند.

موسوی پروژه های نیمه تمام بزرگراه چمران ،۳۵ متری شهید افتخاری ، ادامه ارتش به امام علی(ع) جنوب را ازپروژه های مهم منطقه دانست که باتخصیص اعتبار لازم می تواند به زودی به بهره برداری برسند.

شهردارمنطقه یک تملک خانه های قدیمی وفضاهای با ارزش سطح منطقه را ازدیگر طرح های اجرایی دانست وگفت :با تخصیص اعتبار لازم برای تملک خانه های قدیمی می توان فضاهای با ارزشی را آزاد و برای استفاده عموم آماده سازی کرد.

وی مهمترین راهکار کاهش ترافیک منطقه یک را اتصال خط ۳ به ۱واجرای رینگ ترافیکی در منطقه دانست که با اتصال خطوط مترو ، ترافیک بخش شرقی منطقه به خصوص محله چیذر با اجرای یک مسیر فرعی قابل حل می شود و با اجرای رینگ ترافیکی خیابان ولی عصر(عج) به سمت شمال ، خیابان شهرداری غرب به سمت شرق و خیابان شریعتی شمال به سمت جنوب ترافیک این محدوده ساماندهی خواهد شد.

موسوی گفت :۱۰۱ پرونده باغ در منطقه یک وجود دارد که فرآیند صدور پروانه آنها طی شده و با تعیین تکلیف آنها حجم بسیاری از مراجعات به شهرسازی کم می شود.

این مقام مسئول تعیین تکلیف محدودیت فروش تراکم ممنوع ۱۲۰ درصد در محدوده های خاص را مشکل دیگری دانست وگفت :با توجه به پروانه های صادر شده این طرح نیاز به تعیین تکلیف دارد تا این مشکل نیز حل و رضایتمندی شهروندان حاصل شود.

موسوی به ۳۰۰ هزار متر مربع مسکونی داری رای ماده صد وتخریب اشاره کردوگفت نیاز به حمایت حقوقی جهت تعیین تکلیف آرای غیر قابل اجرا درکاربری های مسکونی داریم چرا که حقوق شهرداری توسط این افراد مورد استفاده قرار می گیردبدون اینکه ریالی به شهرداری پرداخت کنندکه با همکاری دستگاه قضایی نیاز به تعیین تکلیف دارند تا رضایتمندی سایر شهروندان بدست آید.

وی همچنین حمایت حقوقی و همه جانبه از طریق ستاد مرکز و دستگاههای مسئول راجهت رفع معارضین بستر وحریم رود دره ها برای ایمن سازی این محدوده ها لازم دانست.

موسوی افزود :تخصیص نقدینگی در مطالبات املاکی منطقه باید سرعت بگیرد چرا که مطالبات املاکی زیادی در منطقه داریم که می توان از منابع خود منطقه پرداخت شود.

شهردارمنطقه یک همچنین در شورای شهرداران درخواست کرد مرکز تخلیه زباله در بلوار اوشان که یکی ازگلایه مندی های شهروندان منطقه یک وکارمندان شهرداری این منطقه است با همکاری و مساعدت شهرداری تهران به مکان دیگری منتقل شود.

وی افزود: مرکز تخلیه زباله دربلوار اوشان باعث نارضایتی ساکنان آن منطقه و۹۰۰ کارمند عضو تعاونی مسکن اوشان شده است تا جایی که این تعاونی بعد۱۳ سال هنوز به نتیجه نرسیده و مهمترین مطالبه کارمندان از مدیریت شهری منطقه یک وتهران است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن