اجتماعی و فرهنگیصفحه اصلی

تغییر روند جذب نیرو در شهرداری تهران/ توقف معرفی نیرو از سوی واحدها

معاون توسعه منابع انسانی شهرداری تهران از تحقق توازن عرضه و تقاضای نیروی انسانی شهرداری تهران با راه اندازی سامانه بازار کار داخلی خبر داد و گفت: این سامانه این امکان را فراهم می کند تا نیروها درون مجموعه شهرداری تهران در بخشی که مورد علاقه خودشان است با توجه به نیاز بخش های مختلف مشغول به کار شوند.

به گزارش شوراآنلاین ابراهیم شیخ افزود: برابر برنامه سوم سالانه ۶ درصد کارکنان مازاد در درون ساختار تشکیلاتی باید کاهش پیدا کند و در ازای این کاهش نیروهای مازاد می‌توانیم ۱۵ درصد نیروی نخبه جدید متناسب نیازهای سازمان جذب داشته باشیم. در حقیقت به ازای هر شش نفر که از نیروهای مازاد کاهش پیدا می‌کنند می‌توانیم یک نفر جذب نیرو کنیم.

معاون توسعه منابع انسانی شهرداری تهران اضافه کرد: همه کسانی که واجد شرایط برای جذب باشد اطلاعاتشان در بانک اطلاعاتی شهرداری تهران ثبت شده است و در حقیقت برخلاف گذشته دیگر واحدها برای جذب نیروی اسم معرفی نمی‌کنند بلکه آن‌ها نیازهایشان را اعلام می‌کند و براساس تجربه و نیاز اعلام شده ما به سراغ بانک اطلاعاتی می‌رویم و کاندیداهای مورد نظر را پیدا می‌کنم. در مرحله بعد با برگزاری آزمون فرد مورد نظر انتخاب می‌شود.

وی تاکید کرد: ما در شهرداری تهران رویکرد متفاوتی داریم. در دوران مدیریت شهری جدید راه اندازی سامانه بازار کار داخلی شهرداری تهران – که عرضه و تقاضای نیروی انسانی را متوازن می‌کند- محقق شد. این سامانه برای اولین بار در کشور این امکان را فراهم می‌کند افرادی که دوست دارند در مجموعه شهرداری تهران در بخش دیگری به جز محل کار فعلی خود کار کنند در این سامانه اطلاعات خود را عرضه می‌کنند و با توجه به اعلام نیاز سازمان‌ها برای جذب نیرو می‌تواند از طریق این سامانه در بخش مورد علاقه خود مشغول به کار شوند.

منبع:ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا