شورای شهر

انتقاد عضو شورا از عدم تخلیه پایگاه های مدیریت بحران/ سوله هایی که فعالیت اقتصادی دارند!

رئیس کمیته بودجه و نظارت در خصوص لزوم توجه به بهره‌برداری مناسب از پایگاه های پشتیبانی مدیریت بحران مناطق واکنش نشان داد.

به گزارش شوراآنلاین، مجید فراهانی در صد و نهمین جلسه علنی شورای شهر در تذکر پیش از دستور با اشاره به توجه به بهره برداری مناسب از پایگاه‌های پشتیبانی مدیریت بحران مناطق به لزوم اجرای مصوبه شورا تاکید کرد.

عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: فراهم کردن اجرای مصوبات شورا از جمله تکالیف لازم‌الاجرا برای کلیه سطوح اجرایی در واحدهای اجرائی شهرداری تهران است، متاسفانه علیرغم مصوبه «الزام شهرداری تهران به در اختیار قرار دادن پایگاههای پشتیبانی مدیریت بحران مناطق ۲۲ گانه به سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران» در ۳۱ فروردین ماه ۱۳۹۵ به شماره ۲۱۹۲ شاهد عدم اجرای مصوبه شورا هستیم.

وی عنوان کرد: اهمیت این پایگاه‌ها و لزوم بهره‌گیری از آنها در بحران‌های فراروی شهر تهران همچون زلزله و… بر هیچ کس پوشیده نیست و واقعا تاسف‌آور است که علیرغم دو تذکر اینجانب و تذکر دیگر اعضاء محترم شورا در سال گذشته برخی مدیران شهرداری پشتیبانی از تاب آوری شهر در برابر حوادث و اجرای مصوبه شورا در این زمینه را فدای نگاه محدود سازمانی خود و استفاده از این پایگاه‌ها در حوزه ماموریتی غیر از آنچه مورد نظر شورا بوده می‌کنند.

فراهانی اضافه کرد: همچنین اولا تعداد ۵۵ پایگاه پشتیبانی و مدیریت بحران در اختیار سازمان ورزش شهرداری تهران قرار دارد و این سازمان علیرغم تکلیف کارگروه در اسفند ماه ۱۳۹۶ ، برای تهیه و ارائه برنامه واگذاری پایگاه‌ها در ۳ بازه زمانی ۶ ماهه در جلسه شورای معاونین شهرداری از اجراء این تکلیف و ارائه برنامه زمانی تخلیه و واگذاری پایگاه‌های پشتیبانی و مدیریت بحران خودداری کرده است.

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی خاطرنشان کرد: تعداد ۵ پایگاه در اختیار سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران قرار دارد و اقدام شایسته‌ای برای تخلیه و واگذاری به سازمان پیشگیری و مدیریت بحران انجام نشده است.

وی ادامه داد: متاسفانه یک پایگاه پیش از تحویل قطعی در شهرداری منطقه ۴ در اختیار یک بهره‌بردار قرار گرفته است که هم اکنون از این پایگاه با تغییر کاربری در حال بهره‌برداری اقتصادی است. از سوی دیگر متاسفانه ۸ پایگاه در مناطق ۲۰،۱۳،۱۲ و ۳ یا از سوی مناطق راسا در فعالیت های اجتماعی و فرهنگی مورد استفاده قرار می‌گیرد و یا به بهره‌بردار واگذار شده و اقدام لازم برای واگذاری به سازمان مدیریت بحران از سوی این مناطق انجام نگرفته است.

فراهانی گفت: جمعا تعداد ۶۹ پایگاه پشتیبانی و مدیریت بحران در مسیر اجرای مصوبه شورا از سوی واحدهای اجرایی مختلف شهرداری تهران به بهانه‌های مختلف به سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران واگذار نشده است بر همین اساس به عنوان نماینده مردم شریف تهران در اجرای بند ۳ ماده ۸۰ قانون شوراهای اسلامی کشور،درباره توجه به بهره‌برداری مناسب از پایگاه‌های پشتیبانی مدیریت بحران مناطق و لزوم اجرای مصوبه شورا به شهرداری تهران تذکر می‌دهم.

این عضو شورای شهر تهران در پایان عنوان کرد: امیدوارم با اقدام به موقع، موثر و اهتمام حناچی شهردار تهران شاهد توجه بیش از پیش به تاب‌آوری تهران برای زندگی همه شهروندان عزیز باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا