اجتماعی و فرهنگی

بازپس گیری سوله‌های مدیریت بحران پایتخت از سازمان ورزش شهرداری در سال آینده

سخنگوی مدیریت بحران شهر تهران گفت: بسیاری از سوله‌های مدیریت بحران تا ۳ ماهه اول سال ۹۸ از سازمان ورزش شهرداری تهران پس گرفته می شود.

صمیم روزبهانی، سخنگوی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، با بیان اینکه سطح شهر تهران و محدوده اطراف آن مستعد مخاطرات زیادی از جمله زلزله است، گفت: از سال ۸۰ به بعد که مسئولیت مدیریت بحران به شهرداری سپرده شد؛ اقدامات فراوانی در این زمینه صورت گرفته است.

وی ادامه داد: این یک فرآیند ادامه‌دار و ممتد است و بنابراین قانون مدیریت بحران کشور شهرداری باید آمادگی لازم برای زلزله را داشته باشد و اقداماتی در این زمینه صورت گرفته است.

سخنگوی مدیریت بحران شهر تهران در خصوص حوزه ساختار سازمانی در مواقع بحران در پایتخت ، گفت: همه مناطق ۲۲‌گانه ساختار ستاد مدیریت بحران منطقه را دارند و در ۱۲۰ ناحیه نیز ستاد مدیریت بحران نواحی و در سطح محلات نیز بر پایه شورایاری‌ها اقداماتی صورت گرفته است.

وی در خصوص زلزله روز گذشته ملارد گفت: این مبنا نمی‌شود که بگوییم وقتی یک زلزله آمده، زلزله بزرگتری در راه است اما مردم باید همیشه آماده وقوع حوادث باشند.

روزبهانی در خصوص بازپس‌گیری سوله‌های مدیریت بحران که در حال حاضر در اختیار سازمان ورزش شهرداری  است، گفت: بر اساس مصوبه شورای شهر این سوله‌ها باید باز‌پس‌‌گیری شود، اخیراً نیز تفاهم‌نامه‌ای با سازمان ورزش در این باره بسته شده و اقدامات به مرور انجام می شود.

وی گفت: عمده سوله‌های بحران تا سه ماهه اول سال ۹۸ بازپس گرفته می‌شود و در حال حاضر تمامی سوله‌هایی که در اختیار صدا و سیما و… بوده پس گرفته شده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن