اجتماعی و فرهنگی

مرمت و بهسازی دو هزار خانه بهداشت

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین سید حسن قاضی زاده هاشمی عصر سه شنبه در حاشیه بازدید از طرح های دانشگاه علوم پزشکی سبزوار طی گفت و گو با خبرنگاران افزود: با بهسازی این خانه های بهداشت بیش از ۲۴ میلیون نفر از هموطنان در مناطق مختلف کشور از خدمات بهداشتی و درمانی بهره مند شده اند.

وی با بیان اینکه امروز بهداشت و درمان به عنوان یکی از اولویت های دولت یازدهم مورد توجه جدی است اظهار کرد: گام چهارم ما در طرح تحول نظام سلامت برای سال جاری توجه به آموزش پزشکی برای پرستاران، پزشکان و نیروهای مورد نیاز است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: یکی از برنامه های ما در این زمینه آموزش پزشکان متخصص بومی در مناطق مختلف کشور می باشد که هدف از اجرای آن کاهش مهاجرت پزشکان است.
وی افزود: با اجرای این طرح دانش آموختگان رشته پزشکی می توانند طرح های خدمتی خود را در مناطقی که ساکن آن هستند بگذرانند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: در برنامه تامین نیروی انسانی ۳۰ درصد از ظرفیت موجود را به بخش بومی هر منطقه اختصاص می دهیم.
وی با اشاره به ورود وزارت بهداشت به حوزه حاشیه نشینی گفت: بیش از ۱۱ میلیون حاشیه نشین از خدمات وزارت بهداشت بهره مند شده اند و ما حضور پر رنگی در این عرصه داشته ایم.
دکتر قاضی زاده هاشمی افزود: یکی از برنامه های ما در طرح تحول نظام سلامت توسعه سلامتکده های طب سنتی است که این مهم در سال جاری ادامه دارد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عصر امروز برای افتتاح چند طرح آموزشی و درمانی به سبزوار سفر کرده است.
سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا