اجتماعی و فرهنگی

هلال احمر ایران چند نیروی داوطلب دارد؟

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  سید امیر محسن ضیائی در دیدار با خاویار سننت؛ رئیس صلیب سرخ اسپانیا با اشاره به اینکه ملت ایران و اسپانیا روابط بسیار طولانی با یکدیگر دارند و این روابط همیشه توام با درک متقابل و احترام به یکدیگر بوده است، افزود: این دیدار، فرصت بسیار مناسبی است که دو جمعیت ملی ایران و اسپانیا که جمعیت هایی قدرتمند در سطح بین الملل هستند، روابط مستحکم تری برقرار کنند.

رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه اطلاعات ما نشان می دهد صلیب سرخ اسپانیا توانمندیهای زیادی در مسائل مورد علاقه دو طرف دارد، خاطرنشان کرد: جمعیت هلال احمر ایران نیز تجربیات متعددی دارد که می توانیم این تجربیات را به اشتراک بگذاریم.

وی همچنین به سابقه فعالیت ۹۳ ساله جمعیت هلال احمر ایران اشاره کرد و گفت: جمعیت ملی ایران در تمام پهنه کشور دارای شعب و پایگاه های امدادی است. تشکیلات ما یک ستاد مرکزی دارد و ستادهای استانی در ۳۱ استان کشور که هر کدام مدیرعامل و هیئت مدیره مجزا دارند، فعال هستند.

رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه حدود ۲ میلیون داوطلب در کشور با این جمعیت همکاری دارند و بیش از ۷۰۰ هزار جوان به طرق مختلف با ما همکاری می کنند، اذعان داشت: هلال احمر ایران، مسئول پاسخگویی رسمی به امداد و نجات در سراسر کشور است و سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر بیش از هزار پایگاه امدادی در سطح کشور دارد.

ضیائی در ادامه افزود: این جمعیت بیش از ۳ هزار خودرو و تجهیزات امدادی از قبیل آمبولانس و … و یک ناوگان هلکوپتری امداد و نجات دارد و بیش از ۸ هزار پرسنل رسمی در جمعیت هلال احمر ایران در حال خدمت هستند.

وی همچنین به فعالیت سازمان ها و شرکت های تابعه هلال احمر اشاره کرد و گفت: سازمان داوطلبان هلال احمر، مسئول هماهنگی ارتباط هلال احمر با داوطلبان و سازمان جوانان نیز مسئولیت اداره جوانان عضو هلال احمر را به عهده دارد.

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: هلال احمر ایران در داخل کشور، خدمات سلامت نیز ارائه می دهد اما عمده خدمات سلامت هلال احمر ایران در خارج از کشور و در ۲۶ کشور آسیایی، آفریقایی و آمریکای لاتین ارائه می شود.

ضیائی با بیان اینکه هلال احمر ایران در عرصه بین الملل بسیار فعال است و همچون صلیب سرخ اسپانیا عضو هیئت حاکمه فدراسیون بین المللی صلیب سرخ است، افزود: خدمات هلال احمر در عرصه بین الملل بیشتر بر حوزه ارائه خدمات سلامت متمرکز است که در این زمینه با فدراسیون و دیگر جمعیت های ملی همکاری داریم.

ضیائی همچنین با اشاره به مشارکت هلال احمر ایران در برنامه "تاب آوری گرسنگی" در سومالی که با مشارکت فدراسیون بین المللی جمعیت های ملی صلیب سرخ و هلال احمر، جمعیت ملی کنیا، سومالی و ایران انجام می شود، اظهار داشت: هلال احمر ایران بیش از ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار فرانک سوییس در این پروژه طی دو سال همکاری و مشارکت کرده است.

رئیس جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: در بحران های منطقه ای بخصوص در منطقه بحرانی خاورمیانه؛ حضور جمعیت هلال احمر ایران اهمیت بالایی دارد و ما کمک های فراوانی به مردم یمن، سوریه، سومالی و پاکستان با توجه به بحران های داخلی آنها داشته ایم.

ضیائی با بیان اینکه مردم و جمعیت هلال احمر ایران کمک های صلیب سرخ اسپانیا در جریان زلزله بم را فراموش نخواهد کرد اظهار امیدواری کرد که هلال احمر ایران بتواند از توانایی های صلیب سرخ اسپانیا در حوزه آموزش، مقابله با بحران، آب و بهداشت استفاده کند.

وی در پایان با اشاره به اینکه تمرکز صلیب سرخ اسپانیا بر روی اقشار آسیب پذیر جامعه بسیار جالب است، تاکید کرد: همکاری دو جمعیت ملی می تواند بر فعالیت فدراسیون و هیات حکام فدراسیون بین المللی جمعیت های ملی صلیب سرخ و هلال احمر بسیار موثر باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا