سیاسی

مجلس آینده همکاری بیشتری با دولت خواهد داشت

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین محمدرضا عارف در دیدار اعضای هیات رئیسه اتاق اصناف ایران با تبریک سال جدید و حلول ماه رجب و تاکید بر ضرورت استفاده از فیوضات این ماه، افزود: آغاز و پایان سال ۹۵ با ولادت حضرت فاطمه(س) همراه است که امسال متبرک است با نام حضرت فاطمه، نزولات آسمانی که در آغاز سال جدید در بخش‌های مختلف کشور شاهد آن بودیم مطمئنا نویدبخش سالی پر خیر و برک برای ملت ایران است.

 

وی در ادامه با اشاره به سفرهای نوروزی مردم در ایام تعطیلات، گفت: گزارشی که مسئولان درباره سفرهای نوروزی ارائه می‌کنند نشان از رشد صنعت گردشگری است اما وقتی آمار تصادفات جاده‌ای را می‌شنویم بسیار برای ما دردناک است و مردم و مسئولان باید تلاش کنند سفرهای نوروزی با کمترین حادثه برای هموطنان همراه باشد.

 

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه سرمایه نظام ما مردم هستند بر ضرورت پاسخگویی به مطالبات به حق ملت ایران تاکید کرد.

 

 

عارف با اشاره به نامگذاری سال ۹۵ به نام "اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" از سوی رهبر معظم انقلاب تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی تنها یک شعار نیست بلکه واقعیتی ملموس است که نظام به آن رسیده است و یکی از نهادهایی که می‌تواند پرچمدار اقتصادی مقاومتی باشد اتاق اصناف است.

 

وی همچنین یکی از اصول اقتصاد مقاومتی را مردمی کردن اقتصاد دانست و اظهار کرد: باید اقتصاد را نجات داد. نمی‌توان در دهه چهارم انقلاب وضعیت معیشتی به‌گونه‌ای باشد که برخی خانواده‌ها از حداقل امکانات محروم باشند. الان فقر در کشور بیداد می‌کند و هرجا فقر باشد، زمینه فساد هم فراهم می‌شود.

 

عارف تصریح کرد: البته دولت به تنهایی نمی‌تواند تمام مشکلات کشور را حل کند و همانطور که اخیرا رهبر معظم انقلاب تاکید کردند نباید سطح مطالبات را از دولت بالا برد و همه نهادهای دولتی و غیردولتی باید دولت را در اجرایی کردن سیاست های ۲۴گانه اقتصاد مقاومتی کمک کنند.

 

وی تاکید کرد: رونق اقتصادی و عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی فضای آرام و بدون تنش را در کشور می‌طلبد. جدل‌های بی‌حاصل سیاسی و رو در رو قرار دادن مسئولان و ارکان نظام نه تنها کمکی به اقتصاد کشور نمی‌کند بلکه در فرایند پیشرفت و توسعه کشور هم خلل ایجاد می‌کند.

 

منتخب اول مردم تهران، اولویت مجلس آینده را اقتصاد مقاومتی و آسیب‌های اجتماعی اعلام کرد و گفت: مجلس آینده مطمئنا نسبت به مجلس فعلی همکاری و همراهی بیشتری با دولت برای رسیدن به اهداف متعالی نظام و سند چشم‌انداز خواهد داشت و سعی خواهیم کرد در پایان سال گزارشی از فعالیت‌های مجلس در زمینه اقتصاد مقاومتی برای اطلاع افکار عمومی منتشر کنیم.

 

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به سهم و نقش بازار در اقتصاد کشور اشاره کرد و گفت: در پیروزی انقلاب اسلامی ایران بازاریان و دانشگاهیان نقش چشم‌گیری داشتند و همواره بازار جایگاه ارزشمندی در فرهنگ ایرانی داشته است. هر چند بازار تا حدودی جایگاه گذشته خود را از دست داده است ولی هنوز اعتماد مردم به بازاریان پابرجاست و باید تلاش کرد این اعتماد تقویت شود.

 

رئیس شورای عالی سیاستگذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان در ادامه به انتخابات دور دوم مجلس اشاره و بر ضرورت حضور حداکثری مردم در این مرحله از انتخابات تاکید کرد.

 

 

عارف در پایان با قدردانی از تلاش‌های اتاق اصناف ایران به گزارش رئیس این اتاق اشاره کرد و گفت: انتظار است اتاق اصناف بیش از گذشته با نهادهای حاکمیتی از جمله دولت همکاری کند و در تقویت حوزه فرهنگ در بازار ایران تلاش بیشتری انجام دهد.در مجلس آینده هم هر کمکی که به تقویت اقتصاد کشور بخصوص در حوزه اصناف منجر شود انجام خواهیم داد.

 

پیش از سخنان عارف، علی فاضلی رئیس اتاق اصناف ایران در گزارشی فعالیت‌های این نهاد مردمی را تشریح کرد و خواستار همکاری مجلس دهم با اتاق اصناف شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا