اجتماعی و فرهنگی

رشد قابل توجه حجم معاملات سکه

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین به نقل از «پایگاه خبری بورس کالای ایران»، روز گذشته بهای سکه در هر چهار سررسید فعال بازار آتی به تاثیر از افت بهای اونس روند نزولی در پیش گرفت.

به این ترتیب سکه تحویل اردیبهشت با قیمت یک میلیون و ۱۷ هزار تومان به فروش رسید که کاهش ۰/۲۵ درصدی را به ثبت رساند. قرارداد تحویل تیر نیز با قیمت یک میلیون و ۲۴ هزار تومان معامله شد و افت ۰/۴۹ درصدی را در این روز تجربه کرد. این در شرایطی است که سکه تحویل شهریور امسال با قیمت یک میلیون و ۳۶ هزار تومان مورد معامله قرار گرفت و با کاهش ۰/۰۶ درصدی نسبت به روز معاملاتی قبل رو به رو شد. در آخر نیز سکه سررسید آبان ماه با افت۰/۴۳ درصدی با قیمت یک میلیون و ۴۹هزار تومان معامله شد.

از سویی در بازار نقدی سکه با قیمت یک میلیون و ۱۹ هزار تومان معامله شد که کاهشی ۳ هزار تومانی نسبت به آخرین قیمت های هفته قبل داشت؛ شروع کاهشی سکه ناشی از رسیدن اونس جهانی به انتهای محدوده هزار و ۲۲۲ دلاری بود. این  در شرایطی است افزایش نیم سکه نیز ادامه یافت و سکه با هزار تومان رشد به قیمت ۵۳۷ هزار تومان رسید. با این حال ربع سکه نیز با همین میزان افزایش به ۲۸۶ هزار تومان رسید و سکه گرمی در محدوده ۱۹۴ تومان باقی ماند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن