اجتماعی و فرهنگی

افزایش ۸۵ درصدی اعزام ها به عتبات عالیات

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین سعید اوحدی از افزایش ۸۵ درصدی اعزام به  عتبات عالیات نسبت به سال‌های گذشته در سال ۹۵ خبر داد.

وی گفت: تجربه ایام نوروز ۹۵ نشان داد که ما می‌توانیم ظرفیت اعزام‌ها را نسبت به گذشته ۸۵ درصد افزایش دهیم چرا که در این مدت توانستیم حدود روزانه ۱۳۰ کاروان به عتبات عالیات اعزام کنیم.

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به محدودیت‌های اعزام‌ها گفت: در دو مورد ما امسال در اعزام‌های نوروزی دچار محدودیت بودیم که اولین آن باز می‌گردد به تعداد محدود مراکز اقامتی مخصوصاً در شهر نجف و دومین آن مربوط می‌شود به محدودیت‌ امکانات هوایی.

وی با بیان اینکه این محدودیت‌ها اجازه نمی‌دهند که بیش از ۸۵ درصد به ظرفیت اعزام‌ها بیفزاییم، گفت: امسال استقبال مردم از سفر هوایی بیشتر بود به طوریکه ۶۰ درصد اعزام‌ها به صورت هوایی انجام گرفت در حالی که سال گذشته اعزام‌های هوایی ۴۰ درصد بود ما برای امسال درخواست پروازهای بیشتری داشتیم اما ترافیک هوایی و ظرفیت فرودگاه امام اجازه نداد که پروازهای بیشتری صورت بگیرد.

اوحدی وجه تمایز اعزام به عتبات در نوروز امسال را اعزام‌های به سامرا دانست و گفت:‌با توجه به پیروزی‌های مردم عراق در این کشور در اطراف سامرا و خود این شهر امنیت کامل برقرار بود به طوریکه حتی یک مورد هم حادثه در روزهای گذشته رخ نداده است.

وی با تأکید بر اینکه ظرفیت اعزام به سامرا در سال ۹۵، دو برابر افزایش پیدا می‌کند، گفت: تنها دو مورد حادثه یا مشکل برای زائران در ایام گذشته رخ داد که اولین آن قطعی برق تعدادی از هتل‌ها برای یک نصف روز بود و دیگری آب‌گرفتگی معابر در کربلا به علت باران شدید و دچار مشکل شدن زائران در ایستگاه‌های بازرسی هنگام خروج از اتوبوس‌ها بود.

رئیس سازمان حج و زیارت تأکید کرد: در ایام گذشته در تأمین امنیت هیچ مشکلی به وجود نیامد و امیدواریم طی سال ۹۵ نیز بتوانیم همین روند را ادامه دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا