اجتماعی و فرهنگی

رشد ۲۵ درصدی تردد وسایل نقلیه جاده های کردستان

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین عیسی گوهری افزود: ۷۴ تیم راهنمایی و رانندگی به صورت شبانه روزی و ۱۰ تیم به صورت نامحسوس و نفراتی از واحدهای انتظامی در قالب طرح پلیس نوروزی از ۲۵ اسفندماه سال گذشته در جاده های استان فعالیت می کنند.

وی با اشاره به بارش باران در استان طی چند روز آغازین سال جدید ادامه داد: در روزهای آینده و با گذر امواج بارشی، شاهد افزایش ترددها خواهیم بود.
رئیس پلیس راه استان کردستان خاطرنشان کرد: طی این مدت در زمینه تصادفات منجر به فوت نسبت به سال گذشته در حالت برابر قرار داریم و افزایشی در این زمینه نداشته ایم اما متاسفانه در خصوص تصادفات منجر به جرح، رشد چند درصدی داشته ایم.
گوهری افزود: طی چند روز گذشته ۴۰ درصد عوامل تصادفات برون شهری استان، انحراف به چپ و ۳۰ درصد نیز ناشی از عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه بوده است. وی خاطرنشان کرد: ۱۰ درصد تصادفات به دلیل خواب آلودگی و ۱۳ درصد نیز ناشی از عدم توجه به جلو از سوی رانندگان بوده است.
رئیس پلیس راه کردستان اضافه کرد: بیشترین تصادفات طی چند روز اخیر مربوط به محورهای مریوان – سقز است و بیشترین تصادفات استان ، بین ساعت ۲۴ تا ۴ بامداد به وقوع پیوسته است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا