اجتماعی و فرهنگی

ترافیک نیمه سنگین بجنورد به جنگل گلستان

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین سرهنگ علیرضا حسین زاده اظهار کرد: پیش بینی می شود با کاهش بارندگی بار ترافیکی این جاده سبک تر شود.

وی همچنین با اشاره به ادامه بارش نزولات آسمانی دراستان و لغزنده بودن سطح جاده ها به رانندگان توصیه کرد که ضمن رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و سرعت مجاز، تجهیزات ایمنی به ویژه زنجیر چرخ به همراه داشته باشند.
رئیس پلیس راه خراسان شمالی همچنین افزود که به علت مه غلیظ در محورهای جوزک ، چمن بید و گردنه امین الله و کاهش دید افقی به کمتر از ۱۰ متر در ساعات گذشته شاهد برخورد خسارتی محدود وسایل نقلیه در این مسیرها بودیم .
رئیس اداره ایمنی، ترافیک و حریم راههای اداره کل راه و شهرسازی خراسان شمالی نیز اظهار کرد : با وجود ادامه بارش باران درمحورهای مواصلاتی استان ترافیکی عادی و روان را شاهد هستیم .
علی پرتو نیا افزود: بارش برف در گردنه اسدلی در محور اسفراین به بجنورد از شب گذشته قطع شد ، اما بارش به صورت باران ادامه دارد.
وی به رانندگان توصیه کرد برای تردد در محورهای استان به ویژه مسیرهای کوهستانی حتما زنجیر چرخ به همراه داشته باشند . پرتونیا گفت: با توجه به اعلام اداره هواشناسی بر تداوم بارندگی ها تا پایان هفته جاری در استان ،رانندگان با حوصله بیشتر رانندگی کنند و قبل از حرکت برای اطلاع از وضعیت جاده ها با سامانه ۱۴۱مدیریت راه های کشور و شماره ۰۵۸۳۲۲۶۱۰۰۰ مرکز مدیریت راه های استان تماس بگیرند.
استان خراسان شمالی پنج هزار و ۶۳۱ کیلومتر راه ارتباطی اصلی و فرعی و ۲۱ گردنه خطرناک دارد. هم اکنون ۲۸ گروه راهداری همراه با تمامی تجهیزات و امکانات برای ارائه خدمات به مسافران در جاده های این استان مستقر هستند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن