سیاسی

تاسف خاتمی از نبود یزدی و مصباح در خبرگان آینده

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین   آیت الله سید احمد خاتمی در صحبت‌هایی پیش از ضیافت شام نوزدهمین اجلاسیه چهارمین دوره مجلس خبرگان رهبری، اظهار کرد: باید تاسفم را از اینکه بزرگانی چون آیت‌الله محمد یزدی و آیت‌الله مصباح یزدی را در پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری نداریم، ابراز کنم. از همه کسانی که در دوره چهارم خبرگان حضور داشتند و در دوره پنجم نیستند نیز صمیمانه تشکر می‌کنم.

وی ادامه داد:‌ برخوردی که امروز آیت الله یزدی در نطق خودشان داشتند مایه افتخار روحانیت است. تعبیر ایشان این بود که از کسانی که به من رای ندادند تشکر می‌کنم. این منش روحانیت در طول تاریخ و راز ماندگاری روحانیت است. آقای یزدی فرمودند که تسلیم قانون هستند و خودشان و جامعه مدرسین نیز هیچ اقدامی برای انصراف کسی و ورود ایشان به مجلس انجام ندادند.

خاتمی همچنین بیان کرد: به نظر می‌رسد ما این افتخار را برای خبرگان ثبت کردیم. در مساله رقابت‌ها هم شکوه خاصی بین روحانیت بود. من و آقایان بهرامی و علی مرادی که در کرمان کاندیدا بودیم با کمال صمیمت هرجا که می‌رفتیم، می‌گفتیم ما سه نفر هستیم.

وی در ادامه تاکید کرد: در زمینه هزینه‌ها نیز برای انتخابات خبرگان بنده یک ریال خرج نکردم‌. تنها خرجم این بود که یک کوپه قطار از قم به کرمان گرفتم و در حدی که جامعه مدرسین عکس سه نفر را چاپ کرده بود ما هم داشتیم. در این دور از انتخابات جنس خبرگان خودش را نشان داد و بسیاری از اعاظم نیز همین طور رفتار کردند. امیدواریم این منش برای همیشه در تاریخ خبرگان ثبت شود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن