اجتماعی و فرهنگی

افزایش ۵ درصدی قیمت فرآورده‌های نفتی در سال ۹۵

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین محمدرضا پورابراهیمی با اعلام این خبر گفت: در جلسه عصر امروز کمیسیون تلفیق در بخش احکام درآمدی مصوب شد قیمت فرآورده‌های نفتی مثل بنزین، نفت سفید، گاز مایع و سوخت هواپیما ۵ درصد افزایش پیدا کند و این رقم تا سقف ۱۵۰۰ میلیارد تومان به شرکت پالایش و پخش برای نوسازی و توسعه شبکه خطوط لوله نفت و گاز اختصاص یابد.

وی افزود: در مصوبه دیگری انتشار اوراق مشارکت برای طرح های سرمایه گذاری در حوزه نفت و گاز تا سقف ۵ هزار میلیارد تومان به شکل ارزی و ریالی به تصویب رسید و قرار شد با اولویت میادین مشترک در حوزه طرح‌های نفت و گاز هزینه شود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۵ از تصویب واگذاری باقیمانده سهام دولت در بانک ها و بیمه ها نیز خبر داد و گفت که مبلغ حاصله به افزایش سرمایه حاصله بانک های دولتی اختصاص می یابد.

پورابراهیمی همچنین از مصوبه دیگر کمیسیون تلفیق برای استفاده دولت از فاینانس خارجی در سال ۹۵ به مبلغ ۵۰ میلیارد دلار خبر داد.

وی اضافه کرد: کمیسیون تلفیق همچنین در مصوبه‌ای به شرکت های وابسته به وزارتخانه‌های نیرو، صنعت، ورزش ، فناوری اطلاعات و دفاع اجازه داد تا سقف ۱۰ هزار میلیارد تومان برای طرح های سرمایه گذاری خود منتشر کنند. همچنین به دولت هم اجازه داده شد اوراق مشارکت برای طرح‌های انتفاعی را به مبلغ ۵ هزار میلیارد تومان با تضمین خود منتشر کند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۵ از مصوبه دیگری در مورد امکان انتشار اوراق مشارکت و صکوک اسلامی برای شهرداری‌ها به مبلغ ۷ هزار میلیارد تومان خبر داد و گفت که درآمد حاصله برای طرح‌ها و فعالیت‌های عمرانی اختصاص می‌یابد.

وی ادامه داد: در مصوبه دیگری دولت مجاز شد اسناد خزانه اسلامی را تا سقف ۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت بدهی‌ها منتشر کند، همچنین به دولت اجازه داده شد تا سقف ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به صورت جمعی خرجی نسبت به تهاتر بدهی‌ها و مطالبات دولت و اشخاص غیردولتی اقدام کند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن