سیاسی

قوه قضاییه انگیزه الهی در خدمت مردم و نظام دارد

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای عصر چهارشنبه در جمع اعضای شورای قضایی استان یزد افزود: کار در بخش های مختلف قوه قضائیه سخت است ولی قضات و کارکنان با انگیزه الهی در خدمت مردم و کشور هستند .

سخنگوی قوه قضائیه ادامه داد: خوشبختانه با همین هدف مقدس و انگیزه الهی است که رضایت مردم بصورت نسبی بدست آمده و به دنبال تداوم بهتر خدمت به مردم هستیم.
محسنی اژه ای با اشاره به اینکه کسب رضایت نسبی توسط مردم بخاطر نفس کار در بخش های مختلف این قوه در سطح کشور است تصریح کرد: به طور قطع همواره یک طرف دعوا حاکم و یک نفر نیز محکوم است که بر اساس این قاعده محکوم همیشه ناراضی است و حتی حاکم نیز گاهی به دلیل اینکه همه حق به او داده نشده یا دیرتر از زمان مورد نظر او به پرونده رسیدگی شده، ناراضی است.
این مسئول تاکید کرد: از چالش های مهم در دستگاه قضایی وجود دلال ها و واسطه ها است که عامه مردم، این دلال ها را از بدنه دادگستری می دانند در حالی که این افراد هیچ ربطی به دستگاه قضایی ندارند.
محسنی اژه ای همچنین به عملکرد برخی وکلا که از بدنه قوه قضائیه نیستند اشاره و یادآور شد: برخی وکلای غیرمتعهد پول هایی از موکلان خود دریافت می کنند که منجر به بدنام کردن برخی قضات می شود.
وی به برنامه پنجم توسعه کشور و جذب چهار هزار قاضی در قوه قضائیه اشاره و آن را ناکافی ذکر کرد و ابراز امیدواری کرد تا مجوز جذب شش هزار قاصی دیگر در برنامه ششم صادر شود.
معاون اول قوه قضائیه به وجود امنیت در کشور علیرغم برخی نا امنی ها در منطقه اشاره و آن را مدیون پافشاری بر اصول و ارزش ها ، استقامت و ولایتمداری ذکر کرد .
محسنی اژه ای گفت: ملت قهرمان ایران با ولایتمداری و تکیه بر اصول و ارزش ها به راه عزت بخش خود در تحقق اهداف و آرمان ها با قوت و درایت ادامه می دهد .
در این نشست رییس کل دادگستری استان یزد در سخنانی با ارائه گزارشی به وضعیت استان و فعالیت های انجام گرفته در سال های اخیر در این بخش اشاره کرد .

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن