اجتماعی و فرهنگی

وقتی آمبولانس ها برای ورود به محدوده طرح ترافیک جریمه می شوند

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  رحمت الله حافظی در جلسه امروز شورای شهر تهران، در رسیدگی به اعتراض فرمانداری تهران به مصوبه تعیین نرخ عوارض ورود به محدوده طرح ترافیک در سال ۹۵، اظهار کرد: هم اکنون آمبولانس‌های ۱۱۵ شهر تهران به دلیل ورود به محدوده طرح ترافیک جریمه می‌شوند در حالی که خودروهای آتش نشانی و پلیس نه طرح ترافیک می گیرند نه جریمه می شوند.

وی با اشاره به اینکه آمبولانس‌ها نیز خودروهای امدادی هستند و باید همانند خودروهای آتش‌نشانی، بدون پرداخت عوارض، مجاز به تردد در محدوده طرح ترافیک باشند، تصریح کرد: در جدول تهیه شده برای طرح ترافیک، آمبولانس های ۱۱۵ در ردیف سوم تعریف شده اند از این رو پیشنهاد می شود که خودروهای امدادی به ردیف یک این جدول منتقل شود. مشمولین ردیف یک، نیازی به استفاده از مجوز طرح ترافیک ندارند و تردد آنها مجاز است.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران، تاکید کرد: آمبولانس های شهر تهران در شرایط اضطرار به مردم خدمات می دهند و باید به عنوان خودروهای امدادی مشمول تردد رایگان در محدوده طرح ترافیک باشند.

دکتر حافظی در خاتمه خاطرنشان کرد: برای آمبولانس های اورژانس ۱۱۵ شهر تهران به رای گذاشته شد و با موافقت سایر اعضای شورای شهر تهران به تصویب رسید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا