اجتماعی و فرهنگی

پیام تسلیت رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین پیام محمود صلاحی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به این شرح است:

 

 

«بسم الله الرحمن الرحیم

 

إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعونَ

 

بار دیگر فقدان یکی از هنرمندان متعهد کشور جامعه هنری و عموم علاقه‌مندان و دغدغه‌مندان این عرصه را داغدار کرد.

 

مرحوم استاد فرج الله سلحشور هنرمند متعهدی بود که عمر بابرکت خویش را صرف خلق آثار ماندگاری همچون ایوب پیامبر (ص)، مردان آنجلس و یوسف پیامبر(ص) نمود‌.

 

مهم‌ترین سرمایه این هنرمند فقید، انس با قرآن بود و او به خوبی توانست جلوه‌هایی از انسانیت و فرهنگ والای اسلامی را در آثار سینمایی و تلویزیونی خود به تصویر کشد. آثار این هنرمند برجسته آیینه‌ای برای مردم بود تا در آن‌ها جوهره فطرت انسانی خود را بنگرند و بازشناسند.

 

بدون شک استاد فرج الله سلحشور هنرمندی بود که توانست پیام اسلام و صدای ارزش‌مدار و اخلاق محور مردمان سرزمین ایران را به همگان در فراسوی مرزها برساند و تلاش‌های این هنرمند انقلابی و تاثیرگذار در عرصه‌های بازیگری، نویسندگی و کارگردانی در یادها ماندگار و آثار ارزشمند وی جاودانه خواهد ماند.

 

تأسی به کلام وحی و آموزه‌های بی بدیل قرآن کریم‌ در خلق آثار هنری اصلی‌ترین راه برای حل مشکلات فرهنگی و اجتماعی در کشور ماست از همین رو امیدوارم هنرمندان جوان این مرز و بوم با تکیه بر مفاهیم بی‌نظیر قرآن و الگوبرداری از هنرمندان بزرگی چون مرحوم استاد فرج الله سلحشور گام در این راه ارزشمند نهاده و با همتی انقلابی و مومنانه هنر را در والاترین شکل و محتوا ارائه دهند.

 

بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، از این رهگذر فقدان این هنرمند متعهد و انقلابی را به خانواده محترم ایشان، هنرمندان سینما و تلویزیون و عموم علاقه‌مندان عرصه هنر تسلیت می‌گویم و از خداوند سبحان برای آن مرحوم غفران و رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان صبر و اجر آرزو می‌کنم.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن