اجتماعی و فرهنگی

حریق در خانه پر از مواد منفجره

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  اظهار کرد: وقوع یک مورد آتش‌سوزی در یک منزل مسکونی در ساعت ۲۴ دقیقه بامداد امروز به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد که در پی آن ستاد فرماندهی دو ایستگاه را به همراه نردبام، تشک نجات و تجهیزات مربوطه به محل حادثه واقع در کیانشهر، شهرک شهیدمطهری اعزام کرد.

 

وی با اشاره به حضور آتش‌نشانان در محل افزود: محل حادثه یک ساختمان ۵ طبقه ۱۰ واحدی بود که در طبقه چهارم آن واحدی ۶۵ متری طمعه حریق شده و شعله‌های آتش در حال سرایت به اماکن و طبقات فوقانی بود.

 

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه تا پیش از رسیدن آتش‌نشانان جوانی حدودا ۳۰ ساله از ساختمان خود را به بیرون پرتاب کرده بود که خوشبختانه زنده اما دچار آسیب‌دیدگی شده بود، افزود: آتش‌نشانان از چند جهت عملیات اطفای حریق را آغاز کرده و پس از مدتی موفق به مهار و اطفای کامل حریق شدند.

 

ملکی ادامه داد: همزمان گروهی دیگر نیز عملیات نجات را در دستور کار خود قرار داده و ۶ تن از ساکنان این ساختمان شامل یک زن، سه مرد و دو دختر خردسال را از میان دود و شعله‌های آتش نجات داده و به محل امن منتقل کردند.

 

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در مورد علت وقوع این حادثه گفت: بررسی آتش‌نشانان نشان داد که یکی از اتاق‌های این واحد مسکونی مملو از مواد منفجره و قابل احتراق بوده و انفجار در این قسمت سبب گسترش سریع حریق و سرایت آن به تمام بخش‌های این واحد بوده است.

 

ملکی افزود: علت دقیق این حادثه از سوی آتش‌نشانان بررسی و اعلام خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن