اجتماعی و فرهنگی

شناسایی ۲ تن از مفقودان فاجعه منا

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین سعید اوحدی درباره آخرین وضعیت مفقودان فاجعه منا گفت: تاکنون ۲ تن دیگر از مفقودان شناسایی شدند و تعداد مفقودان فاجعه منا به ۱۵ نفر رسیده است.

رئیس سازمان حج و زیارت افزود: ۲ نفر از اعضای خانواده مفقودان فاجعه منا به عربستان اعزام شدند تا از آنها آزمایش‌های دی‌.ان‌.ای گرفته شود که هم‌اکنون کارها در حال انجام است.

وی درباره آخرین وضعیت غضنفر رکن‌آبادی گفت: هم‌اکنون ۲ نفر از بستگان آقای رکن‌آبادی در مکه هستند و ما شواهدی را به دست آورده‌ایم که این شواهد را به خانواده آقای رکن‌آبادی دادیم و تا زمانیکه این شواهد با تصاویر و نتایج آزمایش دی.ان.ای تطبیق داده نشود نمی‌توان نتیجه قطعی را اعلام کرد.

اوحدی درباره اینکه عربستان به خانواده رکن‌آبادی اعلام کرده بود که دستگاه دی.ان.ای خراب است و پاسخ آزمایش‌ها به تعویق می‌افتد، گفت: دراین زمینه خبر ندارم.

رئیس سازمان حج و زیارت درباره پرداخت بیمه به خانواده‌های جانباختگان منا گفت: تاکنون بیمه ایران بخشی از دیه جانباختگان را به خانواده‌های آنها پرداخت کرده است و برخی از زائران که به صورت اختیاری خود را بیمه تکمیلی کرده بودند و از دنیا رفته‌اند، خانواده آنها می‌توانند از طریق بیمه تکمیلی اقدام کنند تا مابقی دیه جانباخته خود را بگیرند.

وی درباره پرداخت هدیه ویژه رئیس‌جمهور گفت: ستاد ویژه‌ای که به دستور رئیس‌جمهور برای پیگیری فاجعه منا تشکیل شد منابعی را برای کمک به خانواده جانباختگان تعیین کرده است که در اختیار استانداری‌ها قرار گرفته و هم‌اکنون در بسیاری از استان‌ها به خانواده جانباختگان پرداخت شده است.

به گزارش فارس، خانواده رکن‌آبادی هنوز اطلاعات دقیقی از غضنفر رکن‌آبادی به دست نیاورده‌اند.

همچنین خانواده یکی از جانباختگان فاجعه منا که در تهران زندگی می‌کنند به فارس گفت: تاکنون ۲۵ میلیون تومان بیمه ایران به ما پرداخت کرده است و برای دریافت ۳۰ میلیون تومان دیگر باید برگه انحصار وراثت را ببریم. از هدیه ویژه رئیس‌جمهور هم فقط ۱۰ میلیون تومان به حساب همسر مرحوم ریخته شد که آنهم برای خرج کفن و دفن بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن