شورای شهر

در بحث حسابرسی عقب نشینی نمی کنیم/مردم را در جریان همه چیز می گذاریم

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین اقبال شاکری در خصوص حسابرسی صورت گرفته و گزارش های حسابرسان گفت: تا به امروز مشکل خاصی وجود نداشته و همه چیز به طور واضح بیان شده است و فکر نمی کنم کسی با این موضوع مشکل داشته باشد. در هر جلسه ای که سازمانی حسابرسی می شود نماینده های آن سازمان هم حضور دارند تا اگر نکته ای در این خصوص دارند بیان کنند.ما این کار را انجام داده ایم تا در همان جلسه همه چیز روشن شود و نکته ی مبهمی برای اعضای شورا باقی نماند.

 

شاکری در واکنش به این ادعا که بعضی از سازمان های وابسته به شهرداری اطلاعات دقیقی در اختیار حسابرسان قرار نمی دهند، گفت:من فکر نمی کنم این موضوع درست باشد و همانطور که قبلا گفتم از هر سازمانی نمیانده ای در جلسه حضور دارد و اگر سوالی برای  اعضای شورای شهر پیش بیاید مدیر عامل و یا هر فرد دیگری که وابسته به آن شرکت است باید توضیحات خودش را ارائه کند.

 

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر تهران با تکذیب برخی فشارهای خارجی که به حسابرسان وارد می شود تا مانع ارائه گزارش های شفاف شوند، اظهار داشت:چنین چیزی درست نیست و مطمئن باشید اگر روزی هم این اتفاق بیفتد با قدرت جلوی این کار خواهیم ایستاد.این کار باید تا آخرش ادامه پیدا کند و با هر مشکلی که می خواهد پیش بیاید. هیچ فشاری باعث نمی شود تا ما پا عقب بکشیم و جلوی همه چیز ایستاده ایم.

 

شاکری در خصوص اینکه آیا این کار تا آخرش ادامه پیدا خواهد کرد یا اینکه مانند خیلی از مسائل دیگر زود به فراموشی سپرده می شود، گفت:شک نکیند که تک تک اعضای شورای شهر موافق این کار هستنند و حسابرسی ها تا آخرین روز با دقت پیش می رود و نهایتا باید همه چیز مشخص شود.

 

وی ادامه داد: به نظر من این بزرگترین قدمی است که شورای شهر در این دوسال اخیر دارد برداشته و باید همه دست به دست هم دهیم تا بتوانیم گزارش کاملی از کارهای مالی شهرداری و سازمان های وابسته به شهرداری در اختیار مردم قرار دهیم.آنها به ما اعتماد کرده اند و ما هم باید جواب آنها را به خوبی بدهیم.مردم تهران شک نکنند که در آخر هر اتفاقی که بیفتد بدون هیچ واهمه ای آن را اعلام خواهیم کرد تا از اوضاع مالی شهرداری با خبر شوند.

 

اقبال شاکری در خصوص بدهی ۱۰ هزار میلیاردی دولت به شهرداری گفت:این بدهی مبلغ کمی نیست و دولت باید آن را پرداخت کند. به نظر من یکی از اعضا شورا باید به نمایندگی پیگیر این پرونده باشد و در کمترین زمان ممکن بدهی شهرداری را از دولت بگیرد.

 

وی ادامه داد: دولت به جای اینکه ۲۵ میلیون تسهیلات در اختیار مردم قرار داد تا آنها بتوانند دارای خودروی شخصی شوند، می توانست شهرداری را در گسترش حمل و نقل عمومی کمک کند. قطعا چنین کاری به نفع همه بود اما حیف گه چنین اتفاقی نیفتاد و باید شاهد آن باشیم تا گره کور ترافیک تهران بیش از پیش به هم تنیده شود. 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن