انتقاد از عدم جمع‌آوری دکل‌های غیرمجاز مخابراتی توسط شهرداری

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین، رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران گفت: یکی از ایراداتی که به کمیسیون ماده ۱۰۰ و مناطق ۲۲ گانه شهرداری وارد است عدم جمع‌آوری دکل‌های مخابراتی است که حکم آنها صادر شده است.

رحمت‌الله حافظی در گفت‌وگو با تسنیم، درباره جمع‌آوری یکی از دکل‌های مخابراتی همراه اول در هفته گذشته، اظهار داشت: همراه اول یک ساختمان قدیمی خریداری و دکلی را روی آن نصب کرده بود اما اطراف آن ساخت و سازهایی صورت گرفته که در شرایط فعلی این دکل بر اساس دستور العمل‌ها مجاز به ادامه فعالیت نیست.

وی در پاسخ به اینکه آیا دکل نصب شده دارای مجوز بوده است، ادامه داد: بر اساس دستورالعمل‌های آن زمان مجوز داشته است مانند کارخانه شن؛ و ماسه در غرب تهران که زمانی در یک نقطه بیابانی شکل گرفته؛ اما اکنون منازل مسکونی دیوار به دیوار این معدن قرار گرفتند بنابراین باید فعالیت آن متوقف شود. در حال حاضر نیز واحدهای مسکونی در مجاورت این دکل قرار گرفته است که ادامه فعالیت آن غیر مجاز تلقی می‌شود و حکم حذف آن صادر شده است.

رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران تصریح کرد: یکی از ایراداتی که به کمیسیون ماده ۱۰۰ و شهرداری مناطق ۲۲ گانه داریم این است که چرا مواردی که حکم جمع آوری صادر شده عملیاتی نشده است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: احکام بسیاری در این زمینه صادر شده است ولی متأسفانه اجرا نشده و این یکی از مطالبات شورای شهر است. هر موردی که در حال حاضر بر اساس دستورالعمل‌ها مغایرتی با قانون دارد باید جمع آوری شود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن