سیاسی

ردی از ‌رکن‌آبادی پیدا شده است

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین علی لاریجانی ظهر امروز (جمعه ۸ آبان) با حضور در منزل آیت‌الله مؤیدی قمی مفسر قرآن و استاد اخلاق که در فاجعه تاسف‌بار منا جان خود را از دست داده است، با خانواده ایشان دیدار کرد و درگذشت این عالم برجسته را تسلیت گفت و برای آن فقیه عالیقدر طلب مغفرت و رحمت و برای خانواده ایشان طلب صبر کرد.

 

وی افزود: هنوز ابعاد این فاجعه برای دیگر کشورها روشن نشده؛ چنانچه وقتی موضوع و تعداد کشته‌ها را به پوتین رئیس جمهور روسیه بیان کردم خیلی تعجب کرد و نمی‌دانست ابعاد این فاجعه به این بزرگی است.

 

 

لاریجانی در این دیدار با اشاره به ابعاد فاجعه بزرگ منا، گفت: این حادثه ضایعه‌ای برای کشور بود و برای تعیین سرنوشت مفقودین در حال پیگیری هستیم تا تعیین تکلیف شود.

 

وی افزود: سعودی‌ها تعدادی از جانباختگان منا را دفن کردند و برای شناسایی مفقودین، در حال انگشت‌نگاری هستیم.

 

رئیس قوه مقننه با بیان اینکه عربستان در ایجاد این حادثه، مقصر است و بعد از آن نیز بسیاربد عمل کرد، بیان داشت: باید برای کشف حقیقت مسیر را طی کنیم تا به نتیجه برسیم.

 

لاریجانی در مورد وضعیت رکن‌آبادی سفیر سابق ایران در لبنان نیز گفت: آقای رکن‌آبادی را به بیمارستان منتقل کردند که عربستان این موضوع را رد کرد، البته ردی از آقای‌رکن آبادی پیدا شده است.

 

وی با تاکید بر اینکه عربستان رفتاری غیرمعقول در موضوع حادثه منا داشت، اضافه کرد: دولت عربستان می‌توانست این حادثه را مدیریت و ساماندهی کند که در این صورت تعداد جانباختگان بسیار کمتر می‌شد.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سعودی‌ها تا همین چند روز پیش تعداد کشته‌ها را حدود ۷۰۰ نفر اعلام می‌کردند که معلوم شد بیش از ۷ هزار نفر جان خود را از دست دادند.

 

وی با تاکید بر اینکه در سطح دنیا، حادثه این‌چنینی سابقه نداشته است، اظهار کرد: عربستان به دنبال سرپوش گذاشتن بر این فاجعه است.

 

لاریجانی با اشاره به تشکیل کمیته حقیقت‌یاب، گفت: از طریق این کمیته در حال پیگیری هستیم و همچنین از طریق بین‌المجالس کشورهای اسلامی، سازمان ملل متحد و … هم دنبال می‌کنیم تا ابعاد حادثه مشخص شود.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هنوز ابعاد این فاجعه برای دیگر کشورها روشن نشده است، ادامه داد: وقتی موضوع و تعداد کشته‌ها را به پوتین رئیس جمهور روسیه بیان کردم خیلی تعجب کرد و نمی‌دانست ابعاد این فاجعه به این بزرگی است.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی در این دیدار با بیان اینکه فاجعه منا حادثه‌ای استثنایی و عجیب است، گفت: شنیدیم که ۱۵۰۰ نفر از کشته‌ها مربوط به کشور عربستان است، اما تاکنون در دنیا به صورت رسمی تعداد کشته‌ها اعلام نشده است.

 

در این دیدار خانواده آیت‌الله مؤیدی قمی به فعالیت‌ها و خدمات اجتماعی این عالم ربانی اشاره و بیان کردند: ایشان در امور خیریه فعالیت زیادی داشت؛ به طوری که اقدام به تاسیس موسسه‌ای در این زمینه کرد و حتی برای کودکان و فرزندان بی‌سرپرست در حاشیه شهر مشهد اقدام به تاسیس موسسه‌ای برای تحت پوشش گرفتن این افراد کرد که به تازگی از این موضوع آگاه شدیم.

 

درخواست نوجوان قمی از لاریجانی

 

در حاشیه دیدار رئیس مجلس شورای اسلامی با خانواده آیت‌الله مؤیدی قمی و پس از خروج لاریجانی از منزل این عالم ربانی، نوجوانی خواستار صحبت با رییس‌مجلس شد که با استقبال لاریجانی مواجه شد.

 

این نوجوان پس از گفت‌وگو با رییس‌مجلس، نامه‌ای به لاریجانی داد تا ایشان آن را امضا کنند و درخواست کرد تا به کمک رئیس مجلس بتواند با رهبر انقلاب دیدار کند.

 

تشکر فرزند آیت‌الله لنکرانی از درایت لاریجانی در بررسی پرونده هسته‌ای

 

به گزارش ایسنا به نقل از خانه‌ملت، همچنین رئیس مجلس شورای اسلامی ظهر امروز در ادامه دیدارهای خود، با حجت‌الاسلام جواد فاضل لنکرانی فرزند آیت‌الله العظمی لنکرانی دیدار و گفت‌وگو کرد.

 

فرزند آیت‌الله العظمی لنکرانی در ابتدای دیدار از درایت لاریجانی در بررسی پرونده هسته‌ای در مجلس شورای اسلامی و مدیریت ایشان تقدیر و تشکر کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن