شورای شهر

طرح LEZ تا آبان اجرایی نیست/لزوم فراهم‌سازی‌ زیرساخت‌ها

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین ابوالفضل قناعتی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه گمان نکنم تا دو سال آینده طرح LEZ اجرایی شود، گفت: هنوز هماهنگی‌های لازم با نیروی انتظامی و طبقه‌بندی خودروها بر اساس رنگ‌های تعیین شده انجام نشده است. باید مشخص شود کدام خودروها در طبقه آبی قرار می‌گیرند و کدام خودروها در طبقات سبز، زرد و قرمز.

وی ادامه داد: چند ماه پیش که با معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری در خصوص طرح LEZ صحبت می‌کردم، ایشان این طرح را در حد یک ایده عنوان کرده و پیش‌بینی می‌کرد که طی دو سال آینده اجرایی شود. در حال حاضر وضعیت معاینه فنی و پلاک خودروهایی که در کلاس‌های مختلف از نظر آلایندگی قرار می‌گیرند، احصاء نشده تا در بانک پلیس برای اعمال قانون وارد شود.

قناعتی با بیان اینکه برخی از خودروهایی که پس از اجرای طرح LEZ، محدودیت ورود به مناطق مرکزی شهر را دارند، آرم طرح ترافیک گرفته‌اند، گفت: باید مشخص شود این خودروها که در طبقه زرد قرار می‌گیرند، چگونه از آرم طرح ترافیک خود استفاده خواهند کرد؟ آیا این آرم‌ها باطل می‌شود و پول مردم را پس می‌دهند؟ بنابراین به نظر نمی‌رسد به این زودی‌ها این طرح اجرایی شود. اگر شهرداری آن را تا آخر سال اجرایی کند، رکورد زده اما به نظر من اجرایی شدن این طرح دو سال زمان می‌برد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن