شورای شهر

چمران: شهرداری باید به موضوع مگس‌های سفید ورود پیدا کند

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین مهدی چمران در پاسخ به این پرسش که آیا شورای شهر قصد ورود به موضوع مگس‌های سفید را دارد، اظهارکرد: کار شورا این چیزها نیست؛ بلکه شهرداری باید به این موضوع ورود پیدا کند.

چند ماهی است که شهر تهران به ویژه در مناطق مرکزی مورد هجوم مگس‌های سفید قرار گرفته است. حشرات بسیار ریزی که گذشته از آسیب رسان بودن یا نبودنشان، مزاحمت زیادی برای شهروندان تهرانی ایجاد کرده‌اند. درهمین راستا رییس ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران تاکید کرد: شهرداری تهران اقدامات گسترده‌ای برای مقابله با این حشرات آغازکرده است، برهمین اساس در مناطقی که احتمال وجود این حشره بیشتر است با برچسب ها، نوار و کارت‌های زرد رنگ تحت پوشش قرار گرفته‌اند. شستشوی درختان با صابون پالیزین (صابون حشره کش و کنه کش) افزایش یافته و در برخی مناطق از روزی یکبار به دو یا چندبار افزایش داشته است. تاکید شهرداری تهران استفاده از روش های غیر شیمیایی برای مبارزه با سفید بالک‌هاست.

 

پیش از این نیز محمد حقانی رییس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران درباره افزایش تعداد مگس‌های سفید در پایتخت گفت: شهرداری منطقه ۹ طرحی را به صورت پایلوت برای ساماندهی مگس‌های سفید اجرا کرده است که بر اساس آن از سموم ارگانیک برای مهار آن‌ها استفاده کرده است.

 

وی با بیان اینکه سموم ارگانیک اثرات زیست محیطی مخربی ندارند افزود: استفاده از سموم ارگانیک سبب حفظ حشرات مفید شده و از سوی دیگر آفات را از بین خواهند برد.

 

وی همچنین مگس سفید را پدیده جدیدی در پایتخت دانست که حاصل تغییرات آب و هوایی و استفاده بی‌رویه از سموم است و گفت: استفاده بی‌رویه از سموم در مناطق حاشیه‌ای و باغات اطراف تهران و همچنین کاهش نزولات آسمانی سبب افزایش جمعیت مگس‌های سفید شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن