اجتماعی و فرهنگی

بررسی طلب شهرداری از دولت رو میز وزارت اقتصاد

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین رضا تقی‌پور در مورد آخرین جزئیات رایزنی برای تعیین میزان بدهی دولت به شهرداری، گفت: جلسه مشترک بین نمایندگان مدیریت شهری و معاون اول رئیس جمهور برگزار و مقرر شد، کارگروه مشترک با حضور نماینده وزارت اقتصاد و دارایی به نمایندگی از دولت و نمایندگان شهرداری و شورا ایجاد شود.

 

وی با بیان اینکه اعضا این کارگروه جلسه‌ای داشته و مقرر شد تا شهرداری تهران اسناد و ادعاهای طلب خود را ارائه دهد و نمایندگان دولت نیز حسابرسی‌های لازم را انجام دهند، گفت: دولت نیز ادعاهایی در مورد طلب از شهرداری مطرح کرد که البته منظورطلب دولت از شهرداری، دریافت و عدم وصول وام بانک‌هاست.

 

تقی پور با بیان اینکه حساب بانک‌ها در مورد طلب از شهرداری از دولت جدا است گفت: بانک‌ها شامل مقررات خود هستند که نمی‌توان طلب آنها را با دولت یکسان دانست.

 

سخنگوی شورای شهر تهران با بیان اینکه اسناد طلب شهرداری از دولت در این کارگروه در حال بررسی است گفت:پس ازاحصا میزان دقیق بدهی در جلسه ای مشترک راه های وصول آن انتخاب می شود.

 

تقی پور با بیان اینکه در برخی موارد دولت براساس قانون موظف است تا ردیف بودجه‌ای برای شهرداری‌ها در نظر بگیرد، گفت: درصد دولت از پروژه های عمرانی، نوسازی و تامین اتوبوس و .. احصا شده است اما در بودجه پرداخت این موارد دیده نشده است. به عنوان مثال دولت در سالهای ۹۲ و۹۳ ردیف بودجه ای برای ساخت مترو در نظر نگرفت و در سال جاری نیز مقدار ناچیزی را برای پرداخت تعهدات خود در ساخت مترو در نظرگرفته است.

 

وی در پایان با تاکید بر اینکه مدیریت شهری شرایط اقتصادی دولت را درک می‌کند اظهار کرد: تا زمان بررسی دقیق کارگروه و تعیین میزان دقیق بدهی باید صبر کرد تا پس از آن اگر لازم باشد جلسه ای دیگر با شهردار و معاون اول برگزار شود تا به مفاهمه برسیم و راه حل وصول پیدا شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن