اجتماعی و فرهنگی

دفاع قالیباف از طرح انضباط شهری منطقه ۱۲

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین محمد باقر قالیباف در حاشیه مراسم ستاد ملی بازارآفرینی پایدار محدوده‌ها و محله‌های هدف احیای بهسازی و نوسازی شهری که در وزارت راه و شهرسازی برگزار شد، اظهار کرد: تعریفی که امروز از بافت آسیب‌پذیر از بعد انسانی می‌شود با دو دهه قبل متفاوت شده و با دقت بیشتری به آن نگاه شده است.

 

وی افزود: بنده با توجه به تجربه‌ کار در شهر تهران و حوزه انتظامی با همه ابعاد شهرنشینی آشنایی دارم. امروز نیاز داریم کار را نرم‌تر ببنیم و دقت بیشتری داشته باشیم.

 

 

بافت‌های فرسوده یک موضوع خانه به خانه است

 

شهردار تهران افزود: قبل از این‌که موضوع بافت‌های فرسوده را اقتصادی ببنیم، معتقدم این یک پدیده کاملا اجتماعی است. وقتی موضوع را اجتماعی دیدیم می‌توانیم این سیستم را اصلاح کنیم.

 

قالیباف با تاکید بر رویکرد اجتماعی طرح انضباط شهری تصریح کرد: میوه انضباط اجتماعی، امنیت اجتماعی است.

 

شهردار تهران با بیان این‌که هرچقدر این پدیده اجتماعی را کلان کنیم قدرت اجرایی‌ ما از بین می‌رود، اظهار کرد: بافت‌های فرسوده یک موضوع خانه به خانه است، بعضی وقت‌ها در یک پلاک ۱۰ خانه وجود دارد لذا طرح بهسازی بافت‌های فرسوده باید در مقیاس خانه به خانه دیده شود و محله‌محوری اساس کار باشد.

 

 

وی بر لزوم مشارکت معنی‌دار بخش خصوصی اشاره و اظهار کرد: اگر شهرداری‌ها یا وزارتخانه‌ها مستقیم وارد مساله شوند حتما شکست می‌خورند. دستگاه‌های دولتی باید به دولت کمک کنند.

 

قالیباف به گسترش بافت‌های فرسوده در دهه ۶۰ اشاره و خاطر نشان کرد: شاید در آن زمان تجربه همه ما کم بود اما امروز باید به بافت‌های فرسوده توجه ویژه‌ای شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن