اجتماعی و فرهنگی

طرح سوال از قالیباف درباره تخلفات یک هتل

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  ابوالفضل قناعتی ظهر روز یکشنبه در نشست خبری خود با ارایه اسناد تخلف هتل اسپیناس و بیان اینکه متاسفانه شایعاتی درخصوص اینکه برخی از اعضای شورای شهر نمی‌خواهند که چنین هتلی در تهران ساخته شود، گفت: من با تمام وجود از افرادی که در تهران سرمایه‌گذاری می‌کنند و در راستای اشتغال‌زایی حرکت می‌کنند حمایت خواهم کرد.

وی با بیان اینکه درخصوص هتل اسپیناس و تخلفاتی از سوی شهردار منطقه صورت گرفته است، گفت: دوشنبه هفته قبل شهردار تهران در حاشیه مراسم افتتاح نمایشگاه گل و گیاه با قاطعیتی اعلام کرد که هیچ تخلفی در مورد هتل اسپیناس صورت نگرفته و من حالا با نشان دادن اسنادی اعلام می‌کنم که شهردار منطقه در حوزه ساخت این هتل تخلفات آشکاری داشته است.

عضو هیات رییسه شورای شهر تهران با طرح این سوال که چرا شهردار تهران علی‌رغم اینکه کتبا به تذکر بنده درخصوص هتل اسپیناس نامه نوشته است، در رسانه‌ها اعلام می‌کند که هیچ‌گونه تخلفی صورت نگرفته به تاریخچه این پروژه اشاره و اظهار کرد: در سال ۸۷ با رای کمیسیون ماده ۵ به شماره ۴۴۸ برای احداث هتلی با حداکثر ۸ طبقه بر روی همکف و سطح اشغال ۳۰ درصد موافقت می‌شود و پس از مدتی نیز بنا به درخواست شهردار منطقه مجددا پرونده ساخت این هتل به کمیسیون ماده ۵ رفته و کمیسیون مربوطه نیز به ساخت ۱۶ طبقه روی همکف با سطح اشغال ۳۰ درصد موافقت می‌کند و مجددا پس از مدتی باز هم بنا به درخواست شهردار در کمیسیون ماده ۵، ۱۶ طبقه به ۱۷ طبقه افزایش می‌یابد.

وی با اشاره به طبقات اضافی این پروژه و بیان اینکه تخلفات شهردار منطقه از این پس آغاز می‌شود، گفت: شهردار منطقه باید برای اخذ اضافه طبقات به کمیسیون ماده ۵ نامه می‌زد اما شهردار منطقه بدون هماهنگی دستور ساخت طبقه ۱۸ این هتل را در کمیسیون معماری و شهرسازی منطقه امضا کرده و بدون مجوز کمیسیون ماده ۵ اجازه ساخت طبقه هجدهم را می‌دهد.

عضو هیات رییسه شورای شهر تهران افزود: جالب است که شهردار منطقه برای صدور اجازه ساخت طبقه ۱۸ کمیسیون معماری و شهرسازی منطقه را برگزار می‌کند اما برای اجازه ساخت طبقه ۱۹ و ۲۰ بدون برگزاری کمیسیون اقدام به صدور اجازه می‌کند.

قناعتی با بیان اینکه قرار است در طبقه بیستم این هتل یک مجموعه تجاری و استخر احداث شود گفت: شهردار تهران برای ساخت استخر به کمیسیون ماده ۱۰۰ نامه زده است و جای سوال است که چرا شهردار تهران در حالی که خود نامه کمیسیون ماده ۱۰۰ را امضا کرده، در افکار عمومی اعلام می‌کند که هیچ تخلفی در این هتل صورت نگرفته است و آیا اجازه ساخت طبقه ۱۸ و ۱۹ بدون رای کمیسیون ماده ۵ جزو تخلفات نیست؟

وی با بیان اینکه باید با متخلفان این پرونده در هر مقامی برخورد شود، گفت: هرکسی که این تخلف را انجام داده و در هر مقام و جایگاهی باشد باید با آن برخورد شود.

عضو هیات رییسه شورای شهر تهران با بیان اینکه اجازه ساخت طبقات ۱۸، ۱۹ و ۲۰ در تاریخ ۱۸ اردیبهشت‌ماه سال ۹۲ به صورت غیرقانونی صادر شده، گفت: شهردار منطقه اجازه چنین کاری نداشته است.

قناعتی در مورد تابلوی شناسه ملک نیز گفت: مالک هتل اطلاعات درج شده در تابلوی شناسه ساختمان را اشتباه درج کرده است و این اطلاعات اشتباه درج شده ما را به سمت تخلفات بزرگتر از جمله غیرقانونی بودن طبقات سوق داد، به گونه‌ای که وقتی ما پلاک ثبتی این ساختمان را در سامانه جست‌وجو کردیم، متوجه شدیم که اطلاعات درج شده متعلق به ساختمانی ۲ طبقه در مکانی دیگر است و همین تخلف ما را به سمت تخلفات بزرگتر سوق داد، هرچند که در حال حاضر مالک مشخصات تابلوی شناسه ملک را اصلاح کرده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه چندی پیش به شهردار تهران در این خصوص تذکر داده و آنها نیز نامه‌ای در پاسخ نوشته‌اند که من از توضیحات آنها قانع نشدم، گفت: براساس قانون اگر عضو تذکردهنده از توضیحات قانع نشود، درخواست طرح سوال از شهردار را مطرح کرده و شهردار نیز ۱۰ روز فرصت دارد تا پاسخ قانع‌کننده‌ای را در صحن علنی ارائه کند و اگر از پاسخ‌های شهردار قانع نشویم، براساس قانون با امضای یک سوم اعضا، می‌توان شهردار را استیضاح کرد.

 

عضو هیات رییسه شورای شهر تهران در بخش دیگری از سخنان خود افزود: تذکر اصلی من به شهردار این است که چرا با کسی که تخلفاتی داشته، برخورد نکرده و تنها شهردار منطقه را از جایی به جای دیگر منتقل کرده است.

قناعتی افزود: رییس شورای شهر سه روز قبل نامه طرح سوال از شهردار را به شهرداری ارسال کرده است.

 

وی با طرح این سوال که چرا شهردار منطقه خارج از اختیاراتش مجوز ساخت داده، گفت: براساس طرح تفصیلی این ملک در پهنه ۱۷۸۰ قرار گرفته و تنها ۳۰ متر کمتر از خط ۱۸۰۰ دارد و جای سوال است که با توجه به دغدغه‌های مقام معظم رهبری مبنی بر کوه‌خواری، آیا محل بهتری برای احداث این بنا وجود نداشت.

عضو هیات رییسه شورای شهر تهران با بیان اینکه من درخصوص این پرونده مالک را مقصر نمی‌دانم، گفت: اگر چند آجر در کوچه‌ای قرار گیرد، بلافاصله چند نفر از ماموران شهرداری از اهالی سوال می‌پرسند حالا این مجتمع بزرگ ساخته شده و جای سوال است که چرا شهرداری جلوی تخلفات او را نگرفته است.

قناعتی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اگر یک سوم اعضای شورای شهر در راستای استیضاح شهردار با شما همراهی نکنند، چه کاری انجام خواهید داد، گفت: افکار عمومی در حال رصد موضوع هستند و من مطمئن هستم یک سوم اعضای شورا حتما همراهی می‌کنند اما اگر باز هم احتمال آن وجود داشته باشد، همراهی نکنند، من کار خودم را پیش خواهم برد.

وی با بیان اینکه اسناد منتشر شده و من از مردم و مهندسان امر می‌خواهم نسبت به بررسی آن اقدام کنند، گفت: اگر افکار عمومی اعلام کند که مشکلی درخصوص هتل اسپیناس وجود نداشته باشد، من ضمن عذرخواهی حرف خود را پس خواهم گرفت.

عضو هیات رییسه شورای شهر تهران با بیان اینکه مطمئن هستم تخلفاتی در صورت هتل اسپیناس صورت گرفته است، در عین حال افزود: نام اعضای شورای شهر را که در طرح استیضاح شهردار شرکت نکنند، اعلام خواهم کرد تا مردم موضوع را بررسی کنند چراکه مطمئن هستم تخلفات صورت گرفته در اسپیناس صحت دارد.

قناعتی دربخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر نام اعلام نام هتل گفت: بخش خصوصی این هتل را ساخته و ما از این بخش سپاسگزار هستیم، چراکه سرمایه خود را برای اشتغالزایی به میدان آورده‌اند اما شهرداری در این خصوص تخلف داشته است.

وی با بیان اینکه رای کمسیسیون ماده ۵ فصل‌الخطاب است، گفت: اگر مالک برای طبقه ۱۸، ۱۹ و ۲۰ پرونده را به کمیسیون ماده ۵ ببرد و کارشناسان نیز پس از بررسی ساخت این سه طبقه را تایید کنند،‌حجت بر ما تمام است و مشکلی در این خصوص نخواهیم داشت.

عضو هیات رییسه شورای شهر تهران در بخش پایانی سخنان خود در مورد سخنانی مبنی بر ساخت این هتل بر روی این گسل گفت: ارتفاعات شمال تهران بر روی گسل قرار دارد و حتما در ساخت این هتل مباحث فنی رعایت شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن