اجتماعی و فرهنگی

احتمال از سرگیری اعزام به عمره از آذرماه

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین سعید اوحدی با اشاره به تغییر سِمَت ناصر خدرنژاد گفت: هنوز معاونت حج، عمره و عتبات سازمان حج و زیارت متولی ندارد ولی چون تمام برنامه‌ریزی‌های حج در زمان آقای خدرنژاد انجام شده، هتل‌ها اجاره شده و قرارداد حمل‌نقل‌ها هم بسته شده است و تا هفته آینده معاون حج‌، عمره و عتبات سازمان معرفی می‌شود. همچنین در صورت از سرگیری اعزام به عمره این حرکت از آذرماه سال آینده شروع می‌شود.

رئیس سازمان حج و زیارت درباره عدم اعزام به کاظمین در ایام شهادت امام کاظم(ع) افزود: تا روز گذشته با مشورت مسئولان امنیتی کاظمین سفر زائران عتبات به این شهر را تعلیق کرده بودیم که البته تمام زائران عتبات به جای ۳ شب، ۴ شب در کربلا ماندند و امروز برای چند ساعت به کاظمین می‌روند و از زیارت امامین جوادین(ع) برخوردار می‌شوند.

صدور رأی دو مأمور خاطی فرودگاه جده تا ۱۰ روز آینده

وی در خصوص محاکمه دو مامور خاطی فرودگاه جده گفت: سرکنسولگری ایران در جده روز پنج شنبه به دادسرا مراجعه کرد و آنها اعلام کردند که مراحل تحقیق پرونده تکمیل شده و به محکمه ارسال شده است. از این رو ۱۰ روز برای صدور رأی طول می‌کشد.

اوحدی با اشاره به سفر اخیرش به عراق تصریح کرد: این سفر به دو منظور انجام شد. یکی برای هماهنگی سفر اربعین که در این جهت با وزیر حج عراق، استاندار عراق، استاندار نجف و سفیر ایران در عراق دیدار کردیم و هماهنگی‌های لازم در جهت اسکان و حمل و نقل زائران انجام شد تا شاهد مشکلات سال گذشته نباشیم.

رئیس سازمان حج و زیارت ادامه داد: هدف دوم از سفر به عراق بازدید از طرح‌های سازمان حج و زیارت در این کشور است که هم‌اکنون سازمان ۶ پروژه را در زمینه اسکان و آشپزخانه مرکزی در دست انجام دارد.

ساخت آشپزخانه مرکزی در نجف با ظرفیت ۱۰۰ هزار پخت

وی با اشاره به کلنگ‌زنی آشپزخانه مرکزی در نجف گفت: این آشپزخانه در شرایط عادی ظرفیت ۶۰ هزار پخت و در شرایط ویژه مانند اربعین ظرفیت ۱۰۰ هزار پخت غذا را دارد.

اوحدی در زمینه تعامل با ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: با آقای پلارک و ستاد بازسازی تعاملات بسیار خوبی داریم که می‌توان به ساخت بیمارستان در کربلا و اسکان اربعین اشاره کرد.

بهره‌برداری از زائرسرای چذابه تا قبل از اربعین

رئیس سازمان حج و زیارت به پروژه‌های این سازمان در داخل کشور اشاره کرد و افزود: هم‌اکنون هتل شلمچه در نقطه صفر مرزی در حال ساخت است. همچنین ساخت هتل مهران نیز در شرف اجرا است و زائرسرای چذابه نیز با ظرفیت ۵ هزار نفر تا قبل از اربعین به بهره‌برداری می‌رسد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن