شورای شهر

فرمانداری ناظر عالی انتخابات شورایاری‌هاست

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین علی‌اصغر ناصربخت گفت: اظهاراتی که فرمانداری تا قبل از تصویب نامه هیات وزرا کرده بود همگی مبتنی بر مبنای قانون بود اما در تصویب‌نامه هیات وزیران برسر موضوع برگزاری انتخابات شورایاری‌ها، همکاری دستگاه‌های اداری و اجرایی در برگزاری این انتخابات و همکاری وزارت کشور تاکید شده است.

 
وی افزود: پس از ابلاغ این تصویب‌نامه جلسات متعددی با شورای شهر تهران تشکیل شد و هماهنگی‌هایی نیز صورت گرفت؛ در این جلسات آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های نوشته شده مورد بازبینی قرار گرفت و تا به حال نیز سعی شده مقدمات برگزاری این انتخابات فراهم شود.
 
ناصربخت ادامه داد: ستاد اجرایی در شورای شهر تهران متشکل از ستاد هماهنگی شورایاری‌های شهر تهران و شهرداری تهران به همراه یک هیات نظارت ۹ نفره از اعضای شورای شهر تهران است، فرمانداری تهران نیز نظارت عالیه در این انتخابات را برعهده دارد.
 
وی تاکید کرد: حوزه نظارت عالی فرمانداری تهران ۲۰ منطقه شهرداری تهران است و منطقه یک بر عهده فرمانداری شمیرانات و منطقه ۲۰ تهران برعهده فرمانداری شهرری خواهد بود، میزان و نحوه این نظارت‌ها نیز به زودی اعلام خواهد شد.
 
ناصربخت تاکید کرد: تمامی ستاد اجرایی و هیات نظارت باید از منظر ناظر عالی‌ (فرمانداری) مورد تایید قرار گیرد البته در این راستا بر روی جزییات در حال بحث و ایجاد هماهنگی هستیم.
 
ناصربخت ضمن تاکید بر همکاری دستگاه‌های مختلف و هماهنگی آنها برای برگزاری انتخابات، درخصوص روز برگزاری این انتخابات نیز گفت: دو نظر وجود دارد؛ برگزاری این انتخابات قبل از شروع سال جدید و در اسفندماه و برگزاری در سال آینده و در اوایل اردیبهشت‌ ماه سال ۹۴ که در این مورد در حال بحث و تبادل نظر هستیم البته هنوز به توافق جدی نرسیده‌ایم و نظر قطعی هم برای برگزاری این انتخابات به صورت یک یا دو مرحله‌ای نداریم. در تعامل و مذاکره با شورای شهر تهران هستیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن