سیاسی

حمایت مردم و رهبری نباشد کار پیش نمی‌رود

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین وزیر امور خارجه کشورمان در جمع خبرنگاران در راهپیمایی ۲۲ بهمن درباره سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر توافق با گروه ۱+۵ در یک مرحله، گفت: همیشه نظرات و دیدگاه‌ها، رهنمودها و خط قرمزهایی که مقام معظم رهبری مطرح کردند راهنما و روشی بوده است که ما از آن استفاده کرده‌ایم و در این مدت یار و کمک ما بوده است.

 

وی درباره رسیدن به توافق در یک مرحله خاطرنشان کرد: دیدگاهی که بنده خودم دنبال کردم همین بوده است و خوشحالم نظر مقام معظم رهبری هم همین است.

 

وی در پاسخ به ایسنا مبنی بر این‌که تا پایان سال به توافق با گروه ۱+۵ خواهیم رسید، گفت: رسیدن به توافق مستلزم اراده سیاسی طرف مقابل است. اگر اراده باشد همین الان می‌توان توافق کرد اما اگر اراده نباشد ۱۰ سال هم مذاکره کنیم به نتیجه نمی‌رسیم.

 

وزیر امور خارجه کشورمان در پاسخ به اینکه حمایت رهبری چه کمکی به تیم مذاکره کننده می‌کند، گفت: اگر حمایت مردم و رهبری نباشد کار پیش نمی‌رود. خوشحالیم مردم خوب ما همواره در کنار تیم مذاکره کننده بوده‌اند و ما واقعاً وامدار مقام معظم رهبری هستیم.

 

وی درباره تهدیدها و تحریم‌های خارجی و بین‌المللی علیه ایران و تلاش غربی‌ها برای بستن دست ملت ایران، گفت: مردم ایران با مقاومتشان به دنیا نشان دادند که این مردم هیچ وقت زیر بار ذلت نخواهند رفت و همیشه پیشرفت خواهند کرد. آنکه دستش بسته است کسانی هستند که تلاش کردند با فشار مردم را به زانو درآورند و نتوانستند و هیچ وقت هم نخواهند توانست.

 

ظریف درباره برخی اتهامات علیه ایران مبنی بر حمایت از تروریسم دولتی، اظهار کرد: کسانی که این حرف‌ها را می‌زنند برای خوشایند طرف‌های خودشان می‌زنند و تازگی ندارد. مشخص است چه کسانی از تروریسم و داعش حمایت کرده و می‌کنند و امروز شاهد هستیم که تروریسم دولتی در سرزمین‌های اشغالی علیه مردم فلسطین چه کار می‌کند.

 

وی در رابطه با پیام راهپیمایی ۲۲ بهمن، خاطرنشان کرد: مردم ما همیشه در کنار دولت و در خط رهبری حضور داشته‌اند و این حضور ادامه خواهد داشت.

 

وزیر امور خارجه کشورمان در رابطه با مقابله با تروریسم و افراطی‌گری، گفت: ما از اولین گروه‌ها و کشورهایی بودیم که در خصوص مقابله با افراطی‌گری اقدام کردیم و موضع گرفتیم. در همین رابطه نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل نوشتم و ضمن ارسال پیام رهبری بر ضرورت توجه به این مسأله که غرب نیاز دارد یک بار برای خودش این مسأله را بررسی کند که چرا افراطی‌ها از محیط غرب بیرون می‌آیند و آنها که گردن می‌زنند دست پرورده غرب هستند را تأکید کردم و اینها را برای دبیرکل سازمان ملل نیز نوشتیم.

 
 
 
 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا