اجتماعی و فرهنگی

افزایش مطالبات مردم از شهرداری تهران در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین مصطفی فیضی در گفت‌وگو با خبرنگار «شهری» ایسنا، ذات انقلاب اسلامی را صد درصد فرهنگی دانست و افزود: امروز باید همه ما در آستانه ۲۲ بهمن نسبت به ارائه فعالیتهای متعهدانه و در خور آرمانها و ارزشهای انقلاب اسلامی مصمم باشیم.

 

رییس سازمان بازرسی شهرداری ضمن تقدیر و تشکر از خدمت رسانی مدیران حوزه اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، اظهار داشت: فعالیت‌های فرهنگی به جهت تاثیرگذاری در اجتماع هم در بین پرسنل شهرداری و هم با رویکرد شهروندی از اهمیت ویژه ای برخوردار است که امروزه درحوزه شهروندی تغییر رفتار اجتماعی را شاهد هستیم و جمعیت هشت میلیونی تهران، بزرگترین ناظر عملکرد ما است.

 

وی تاکید کرد: اکنون مجموعه فعالیتهای فرهنگی و اثرگذاری آن در سطوح مختلف مناطق، نواحی، محلات توقعات زیادی ایجاد کرده و مطالبات شهروندان در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی بیش از گذشته نمایان شده است.

 

فیضی، حوزه های فعالیت شهرداری تهران را به گستردگی شهر تهران دانست و افزود: پس از واگذاری مسئولیت های سامانه۱۸۸۸ و ۱۳۷ به سازمان بازرسی از سوی شهردار تهران، وظایف این سازمان نسبت به گذشته گستردگی بیشتری پیدا کرد.

وی افزود: تطبیق فعالیتها با ضوابط و مقررات به عنوان مهمترین و جدی ترین ماموریت سازمان بازرسی شهرداری تهران به شمار می رود و آشنایی مدیران با وظایف، باعث کاهش تصمیمات خارج از ضوابط می گردد.

رییس سازمان بازرسی شهرداری تهران تصریح کرد: ما موظفیم اجرای فعالیت ها درشهرداری را با قوانین و مقررات و تدابیر شهرداری تهران انطباق دهیم و نتایج را به مجموعه منعکس کنیم. بنابراین انتظار داریم همکاران، همچون گذشته شفافیت مالی را به عنوان یکی از خواسته‌های مدیریت عالی نظام در ماموریتها و کارکردهای خود لحاظ نمایند.

 

شفافیت مالی و برگزاری مناقصات و مزایده های قانونی و پرهیز از ترک تشریفات از مهمترین وظایف مدیران

 

وی شفافیت عملکرد و کارکردها را مهمترین وظیفه مدیران اجرایی عنوان و اظهار کرد: امروز خوشبختانه شهرداری تهران در حوزه فعالیتهای خود نسبت به گذشته در قالب مزایده و مناقصه مجموعه مسایل مالی را پیگیری می‌کند وکمتر شاهد ترک تشریفات هستیم و این عملکرد قابل دفاع است. اما به همین مقدار قانع نمی‌شویم و باید تمام اقدامات، در راستای شفافیت مالی و در روند مزایده و مناقصه صورت گیرد.

فیضی، گردش آشکار اطلاعات در حوزه اجرا را به عنوان یکی از ضروریات یاد کرد و افزود: شهروندان محترم تهران همسو با دستگاه‌های نظارتی قیمت تمام شده پروژه های شهری را سوال می‌کنند و ما هم باید به عنوان مدیر مسئول به مردم پاسخ دهیم.

وی افزود: ما باید در اجرا پس از دستورات کلی به جزئیات نیز توجه کنیم تا تمام مراحل با ضوابط و مقررات قانونی، منطبق گردد.

رییس سازمان بازرسی شهرداری تهران با اشاره به شناخت حوزه اختیارات قانونی مدیران گفت: مدیران ما نباید دستور خارج از ضوابط و مقررات صادرکنند و رعایت این مهم نیز از ضروریات به شمار می رود.

 

کنترل هزینه ها و تهیه فهرست بها

 

فیضی افزود: یکی از مهمترین موضوعات در فعالیتهای اجرایی، هزینه انجام شده یا قیمت تمام شده فعالیت است. رعایت حقوق مردم و بیت المال از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد و در بعضی ماموریتهای اجرایی برای پروژه واحد در زمان ومحدوده جغرافیایی واحد، شاهد هزینه‌های متفاوتی هستیم. بنابراین باید برای خدمات، فهرست بها داشته باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن