شورای شهر

انتقاد حافظی به خرید ۵۰ درصد از سهام شرکت ارتباطات مشترک شهر توسط شهرداری

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین رحمت الله حافظی در جلسه علنی امروز شورای شهر در تذکر پیش از دستور خود گفت: نیازمند زیر ساخت‌های نظارتی حین اجرای پروژه‌ها هستیم.

رئیس کمیسیون سلامت شورای شهرهربه بند دهم و ۷۶ قانون تشکیل شوراها اشاره کرد و ادامه داد: بر این اساس باید سایتی راه اندازی شود تا مصوبات،‌ بودجه، هزینه و غیره سازمان‌ها و شهرداری را بر روی آن بارگذاری شود تا مردم از نزدیک در جریان قرار گیرند.

حافظی یادآور شد: بر اساس قانون اگر شهرداری بیش از ۵۰ درصد سهام شرکتی را خریداری کند باید اساسنامه این شرکت در شورا مصوب شود.

وی  گفت: اخیرا شهرداری تهران بیش از ۵۰ درصد سهام شرکت ارتباطات مشترک شهر را خریداری کرده و این در حالی است که این خرید بدون اخذ مصوبه شورا و اساسنامه بوده است که بر اساس قانون فعالیت این شرکت چهارساله غیر قانونی است.

حافظی در بخش دیگر سخنانش از زباله سوزی در محله تقی آباد منطقه ۱۸  انتقاد کرد وگفت: این محله تبدیل به غده سرطانی شده است و این در حالی است که شرکت شن و ماسه سازی متعلق به ستاد اجراییات فرمان امام نیز به قدری موجب آلایندگی هوا شده است که سلامت مردم را تهدید می‌کند.

رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر  از فعالیت شرکت آسفالت شهرداری انتقاد کرد و به آن تذکر داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن