اجتماعی و فرهنگی

تداوم بارش برف و باران در برخی مناطق کشور

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین امین‌حسین نقشینه اظهار داشت: به سبب فعالیت سامانه بارشی جدید در کشور، امروز در برخی مناطق واقع در جنوب غرب، جنوب، شرق و شمال شرق کشور و به طور استانی در شمال خوزستان، کهگیلویه و بویر احمد و چهارمحال بختیاری، غرب اصفهان، بوشهر و خراسان رضوی شاهد بارش برف و باران خواهیم بود.

کارشناس سازمان هواشناسی با اعلام اینکه در سواحل غربی دریای خزر بارش ضعیف باران در حال رخ دادن است، افزود: این در حالی است که در شمال غرب و غرب کشور نیز بارش پراکنده برف بروز می‌کند.

نقشینه با بیان اینکه از اواخر وقت فردا این سامانه بارشی از مرزهای شرقی کشور خارج می‌شود، ادامه داد: بر همین اساس، طی روز دوشنبه در غالب مناطق کشور جوی پایدار را شاهد خواهیم بود.

این کارشناس سازمان هواشناسی یادآور شد: البته از امشب و طی دو روز آینده در جنوب شرق و شرق کشور (شرق کرمان و سیستان و بلوچستان) وزش شدید باد حداکثر با سرعت ۸۰ کیلومتر بر ساعت رخ می‌دهد.

وی در ادامه با بیان اینکه طی دو روز آینده خلیج فارس مواج و متلاطم پیش‌بینی می‌شود، اضافه کرد: آسمان تهران امروز در برخی ساعات شاهد افزایش ابر و بارش پراکنده خواهد بود و پیش‌بینی می‌شود فردا وزش باد در این کلان‌شهر با سرعت قابل ملاحظه‌ای ادامه یابد.

نقشینه همچنین درباره بارش قابل‌ملاحظه برف و باران در این کلان‌شهر بیان داشت: بارندگی در تهران تا ۵ روز آینده پیش‌بینی نمی‌شود و انتظار می‌رود دوشنبه هفته جاری نیز شاهد جوی آرام و پایدار در این کلان‌شهر باشیم.

این کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه دمای هوای ورزقان در آذربایجان شرقی امروز به ۲۷ درجه سانتیگراد زیر صفر رسید، خاطرنشان کرد: کمینه دمای هوای تهران نیز طی روز آینده افت خواهد یافت. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن