اجتماعی و فرهنگی

مسکن مهر، پروژه‌ای مشکل‌آفرین برای دولت یازدهم است

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  سید حسین هاشمی در جلسه شورای مسکن استان تهران با اشاره به روند اجرای طرح مسکن مهر اظهار داشت: پروژه مسکن مهر، پروژه‌ای مشکل‌آفرین برای دولت یازدهم است و هیچگونه افزایش تعهدی بیشتر از آنچه دولت قبل داشته در این پروژه از سوی دولت تدبیر و امید اعمال نشده است.

 
وی خاطرنشان کرد: این پروژه متاسفانه در ابعاد مختلف با مشکلات متعددی روبروست و دولت تدبیر و امید تمام تلاش خود را به کار گرفته است تا این موانع را مرتفع و زمینه رضایت مردم را فراهم کند.
 
استاندار تهران تصریح کرد : طبق مطالعات علمی و دقیق، استان تهران در کمربند زلزله قرار دارد و اگر کوتاهی در انجام وظایف شود، چه در دنیا و چه در آخرت همه مسئول خواهیم بود.
 
وی تاکید داشت: نظارت و دقت در بخش ساخت و ساز باید مطابق قانون تعریف شود ناظران باید در انجام این وظیفه مهم نهایت دقت نظر را به خرج دهند. هرچه استحکام بنا افزایش پیدا کند، میزان رضایتمندی مردم و اطمینان خاطر آنها افزایش خواهد یافت و این هدف ما در حوزه عمرانی است.
 
هاشمی اظهار داشت: فرمانداران در انجام این مهم باید نهایت دقت را اعمال کنند تا هم شاهد تسریع در روند ساخت بوده و نیز برخورد قانونی لازم با دفاتر غیرقانونی تائیدیه منهدسین انجام شود.
 
وی افزود: منابع در راستای تکمیل این پروژه ها محدود است و باید صرفه جویی در زمان را داشته باشیم تا بتوانیم بدون اتلاف زمان آماده سازی و بهره برداری از آن را انجام دهیم.
 
استاندار تهران در پایان تاکید داشت: دولت یازدهم، دولت قانون است و اگر پروژه‌ای به نام مسکن مهر و یا تحت هر عنوان دیگری بدون مجوز اقدام به ساخت کرد، به سرعت نسبت به این ساخت و ساز غیرمجاز اقدام لازم انجام می شود.
 
لازم به ذکر است که در پایان جلسه شورای مسکن استان، استاندار تهران نشستی را با فرمانداران رباط کریم، فیروزکوه، دماوند و کریمی، معاون توسعه عمرانی استانداری برگزار و در جریان آخرین موانع و مشکلات و روند ساخت مسکن مهر در استان تهران قرار گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن